امیر مکه: سعودی درهایش را به روی حجاج از هر جایی و بدون تبعیض می‌گشاید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده خالد الفیصل، امیر مکه مکرمه یکشنبه 4 اوت تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی درهایش را همواره برای استقبال حجاج از هر جایی که باشند و بدون تبعیض می‌گشاید.

به گزارش خبرگزاری سعودی (واس)، شاهزاده خالد الفیصل، امیر مکه مکرمه در یک کنفرانس خبری با اعلام این‌که تاکنون 1.6 میلیون حج‌گزار برای ادای مناسک حج وارد سعودی شده‌اند، گفت که 350 هزار نفر از تمام بخش‌ها در خدمت‌رسانی به حجاج بیت الله الحرام فعالیت می‌کنند.

خالد الفیصل در پاسخ به سئوالی درباره آن‌چه قطر علیه سعودی انجام می‌دهد گفت: «سعودی با حیله‌گری و توطئه‌چینی با کسانی که با ما دشمنی دارند مقابله نمی‌کند»، و افزود:« سعودی در فحاشی‌ها و تناقض‌گویی‌هایی که دشمنانش روا می‌دارند شرکت نمی‌کند».

امیر مکه همچنین از بازگرداندن بیش از 329 هزار نفر که بدون مجوز و بطور غیر قانونی برای حج آمده‌اند پرده برداشت و گفت 15 تن نیز به اتهام تلاش برای کمک به ورود غیرقانونی حجاج دستگیر شده‌اند».

شاهزاده خالد الفیصل در ادامه گفت: «بی‌طرفی در دوست داشتن این کشور (سعودی) جایز نیست، یا باید با آن دوست بود یا دشمن، به هر کسی که این کشور را دوست داشته باشد خوش‌آمد گفته و به او کمک خواهیم کرد و با مشارکت او این کشور را به جایگاهی انسانی و مکانی که مستحق آن است ارتقاء خواهیم داد، اما کسی که با این کشور دشمنی کند برای مقابله با او وارد عمل شده و اقدام خواهیم کرد، نه در سخن، آرزو‌پروری، توطئه‌چینی، حیله‌گری و تمامی ابزاری که علیه ما به کار می‌رود، ما والاتر از این هستیم، پس هر کسی که خواهان مشارکت با ما در اصلاح کشورمان، کشورشان و تمامی جهان است باعث افتخار ما خواهد بود که وسیله‌ای برای اصلاح انسان، مکان و اجتماع باشیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید