این عکس نماد استقبال زنان از تغییرات مثبت در سعودی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

عکس دختر جوانی که عکس ولی‌عهد سعودی را به آغوش کشیده، شاید دقیق‌ترین تصویر از اوضاع این روزهای زنان در پادشاهی عربی سعودی است؛ زنانی که هر روز درب تازه‌ای به روی آنها گشوده می‌شود و هر روز یکی از حقوق اساسی خود را به دست می‌آورند.

همزمان با اصلاحات جدیدی که در حوزه حقوق زنان در سعودی در حال رخ دادن است، فعالان شبکه‌های مجازی در سعودی تصویری از یک دختر جوان را بارها بازنشر کردند که تصویر شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی را در آغوش گرفته است.

منیره عبدالله، دختری که تصویر او به نماد استقبال زنان از تغییرات مثبت در سعودی تبدیل شد، درباره این عکس به «العربیه» گفت: «برای اولین بار در ریاض به سینما رفته بودم. پس از پایان فیلم و حین ترک سالن سینما، در حالی که از تغییرات رخ داده بسیار خوشحال بودم، تصویری به ارتفاع 3 متر و عرض 2 متر از شاهزاده محمد بن سلمان در آنجا دیدم. به سرعت به سمت تصویر رفتم تا به او ادای احترام کنم. خواهرم از فرصت استفاده کرده و این عکس را از من گرفت.»

این دختر جوان سعودی در ادامه گفت: « این عکس را بسیار دوست دارم و به آن افتخار می‌کنم. دو ماه پیش آن را در صفحه توئیترم منتشر کردم ولی دیروز پس از تصمیماتی که به سود زنان در سعودی اتخاذ شد، این عکس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد و انتظار نداشتم به نماد ابراز شادی زنان مبدل شود.»

پس از آنکه در ماه‌های گذشته زنان سعودی حق رانندگی، حضانت و غیره را به دست آورده بودند، روز جمعه 2 آگوست 2019 نیز اعلام شد که بر اساس تصمیمات جدیدی که در پادشاهی عربی سعودی اتخاذ شده به زنان بالای 21 سال اجازه داده می‌شود كه ضمن دریافت گذرنامه و تمدید آن بدون نیاز به اجازه سرپرست مرد، آزادانه مسافرت کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم