.
.
.

شورای امنیت خواستار تحقیق درباره حملات رژیم سوریه به تاسیسات زیربنایی ادلب شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

10 کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد سه‌شنبه 30 ژوئیه از آنطونیو گوتریش، دبیرکل سازمان ملل متحد خواستند تا کمیته‌ای بین‌المللی را مامور انجام تحقیقات درباره حملات رژیم سوریه به تاسیسات زیربنایی غیرنظامی ادلب در شمال غرب سوریه کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها، منابع دیپلماتیک در سازمان ملل متحد گفته‌اند گوتیرش، عملا از دفتر امور حقوقی خود خواسته تا رایزنی‌هایی را درباره تشکیل کمیته بین‌المللی تحقیقات پیشنهادی انجام دهند.

سازمان ملل متحد اعلام کرد که از ماه آوریل گذشته تاکنون در نتیجه حملات نیروهای رژیم بشار اسد به مناطق شمال غرب سوریه بیش از 500 تن از غیرنظامیان کشته شده و بیش از 440 هزار تن دیگر آواره شده‌اند.

این نماینده دبیرکل سازمان ملل گفت، همچنان آرزو دارد تا در این‌باره به توضیحاتی از سوی روسیه درباره بمباران بیمارستان‌ها و مدارس در شمال غرب سوریه دست یابد، زیرا که مشخصات و موقعیت این اماکن به طرف روسی گزارش شده بود تا از بمباران آنها ممانعت کند.

در همین راستا جنگنده‌های رژیم اسد و روسیه به حملات هوایی خود علیه مناطق حومه استان‌های ادلب و حماه ادامه دادند، علاوه بر ایجاد ویرانی گسترده‌ای در مناطق مسکونی ده‌ها تن کشته و مجروح بر جای گذاشتند.

دیدبان حقوق بشر سوریه در این‌باره اعلام کرد که نیروهای رژیم اسد و روسیه طی دوره 3 ماهه از حملات خشونت‌بار خود در شمال غرب سوریه نزدیک به 65 هزار بمباران هوایی و زمینی علیه این مناطق انجام داده‌اند.