سعودی: فریضه حج عبادی است و جای سردادن شعار و آشوب‌طلبی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عبداللطیف آل الشیخ، وزیر امور اسلامی، اوقاف، دعوت و ارشاد پادشاهی عربی سعودی دوشنبه 29 ژوئیه گفت، حج موسم ادای مناسک و عبادت است و موسم سردادن شعار، آشوب‌طلبی‌ یا نفرت‌افگنی نیست.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، آل الشیخ وزیر امور اسلامی، اوقاف، دعوت و ارشاد سعودی تاکید کرد که تمامی مسلمانان باید در مسجد الحرام در مکه مکرمه با هر کسی که خواهان سیاسی‌ کردن حج باشد یا به اقدام‌های مخالف احکام و شریعت خدا دست بزند، مقابله کنند.

این اظهارات وزیر امور اسلامی، اوقاف، دعوت و ارشاد سعودی در پاسخ به سئوال خبرنگار العربیه و همزمان با آغاز طرحی ابتکاری مطرح شد که از سوی این وزارتخانه در موسم حج، تحت عنوان «حج دعوت و روشی استوار است» آغاز شده و در درجه اول حج‌گزاران، شهروندان، افراد مقیم و سایر جوامع کشورهای جهان را شامل می‌شود.

آل الشیخ همچنین افزود، در موسم حج بیش از 30 هزار خطبه توسط ائمه و سخنرانان مساجد در سعودی آماده خدمت اند و همچنین مبلغان زن از میان افراد شایسته و آموزش دیده پاسخگوی پرسش‌های حج‌گزاران زن خواهند بود.

عبداللطیف آل الشیخ، همچنین ضمن اشاره به این‌که در دوره گذشته تخلف‌هایی در ایراد خطبه‌‌ها صورت نگرفته است، توضیح داد که خطبه‌‌خوان‌ها امروز با آگاهی کامل محتوای خطبه‌های مفید و خوبی را برای نمازگزاران و حاضران عرضه می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید