.
.
.

بحرین از اعدام سه متهم به اقدامات تروریستی خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دادستانی بحرین روز شنبه 27 ژوئیهف اعلام کرد، حکم اعدام سه متهم به اقدامات تروریستی و قتل امام یک مسجد در بحرین به اجرا درآمد.
در اطلاعیه دادستانی بحرین که توسط احمد الحمادی وکیل دادستانی بحرین بیان شد آمده است که سه متهم بامداد روز شنبه اعدام شدند.

متهمان در دو پرونده متهم شناخته شدند اولی وابسته بودن افراد به یک گروه تروریستی و مشارکت در اقدامات تروریستی و دومین پروند مسئولیت قتل امام و خطیب مسجد «بن شده» در بحرین است.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی خبرگزاری رسمی بحرین منتشر شده جزئیات پرونده اول عضویت متهمان به یک سازمان تروریستی متشکل از 12 فرد تروریست متهم که اغلب آنها در ایران و عراق و آلمان مستقر هستند.

این افراد به همراه 46 متهم دیگر به ارتکاب «جنايات تروریستی» در بحرین متهم شده‌اند و حکم آنها در چارچوب قوانین جنایی بحرین صادر شده است. این افراد با سازمان تروریستی که مقر آن در ایران است، ارتباط برقرار کرده و اسلحه و کمک‎های مالی دریافت کردند.

طبق بیانیه دادستانی این افراد به کمک شبکه‌های تروریستی به ایران سفر کرده و دوره آموزش بمب گذاری و نحوه بکارگیری مواد منفجره برای ساخت بمب‌های دستی را در پادگان‌های نظامی سپاه پاسداران طی کرد‌اند.

افراد محکوم به اعدام همچنین در حمله به پایگاه پلیس و قتل یکی از افسران پلیس بحرین در سال 2016 نیز دست داشتند.

به گفته وکیل دادگستری متهمان پیشتر بر حکم دادگاه اعتراض کردند اما دادگاه تجدید نظر پس از رسیدگی پرونده آنها حکم اعدام آنها را تثبیت شد و به اجرا درآمد.