.
.
.

سازمان دریانوردی تجاری بریتانیا: اسکورت کشتی‌ها امنیت آبراه‌ها را افزایش می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اتاق حمل و نقل دریایی بریتانیا روز پنج‌شنبه 25 ژوئیه 2019 اعلام کرد که تصمیم دولت این کشور برای اعزام کشتی‌های جنگی نیروی دریایی سلطنتی با هدف اسکورت کشتی‌هایی که از تنگه هرمز می‌گذرند، امنیت محموله‌های ارسالی را افزایش می‌دهد.

دولت بریتانیا روز پنج‌شنبه 25 ژوئیه 2019 اعلام کرد نیروی دریایی سلطنتی این کشور، با هدف تامین امنیت آزادی دریانوردی، نفتکش‌هایی که پرچم بریتانیا را برافراشته باشند را در تنگه هرمز همراهی و اسکورت می‌کند. بریتانیا پیش از این گفته بود منابع نظامی کافی برای این کار ندارد.

باب سانجوینیتی، مدیر اجرایی اتاق حمل و نقل دریایی بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد: «این گام بخشی از امنیت و اطمینانی که جامعه حمل و نقل دریایی در این اوضاع نامشخص به آن نیاز دارد را تامین می‌کند.»

سخنگوی دولت بریتانیا روز پنج‌شنبه گفت: «نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا مکلف شد کشتی‌هایی که پرچم بریتانیا را برافراشته باشند، در تنگه هرمز همراهی کند، چه این کشتی‌ها به صورت تکی و چه به صورت دسته‌جمعی در حال حرکت باشند، به شرط اینکه پیش از آن و در زمان کافی به نیروی دریایی اطلاع داده باشند.»

جرمی هانت، وزیر پیشین امور خارجه بریتانیا نیز روز دوشنبه اعلام کرده بود که یک کشتی جنگی دیگر بریتانیا که «اچ ام اس دنکان» نام دارد، 29 ژوئیه به منطقه خلیج می‌رسد.

هانت گفت کشتی‌هایی که پرچم بریتانیا را روی عرشه خود داشته و قصد عبور از تنگه هرمز را دارند، باید در زمان مناسب، تاریخ عبور خود را به نیروی دریایی سطنتی اطلاع دهند تا تامین امنیت و حمایت لازم برای آنها ممکن شود.

وزیر امور خارجه پیشین بریتانیا که در دولت جدید این کشور جای خود را به دومینیک راب داد، همچنین از عزم کشورش برای تشکیل یک ماموریت دریایی به رهبری اتحادیه اروپا خبر داد که هدف از آن تامین امنیت دریانوردی از تنگه هرمز است.