.
.
.

حملات موشکی اخير اسرائیل جان 6 نفر از نیروهای ایران در سوریه را گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دیدبان حقوق‌بشر سوریه روز پنج‌شنبه 25 ژوئیه 2019 گزارش کرد که در حملات روز چهارشنبه 24 ژوئیه اسرائیل به جنوب سوریه، 6 تن از نیروهای ایرانی حاضر در سوریه کشته شدند.

به گزارش العربیه، رامی عبدالرحمن، مدیر دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانس‌پرس گفت که در حملات اسرائیل، نه نفر از نیروهای هوادار رژیم بشار اسد کشته شدند که شش نفر از آنها ایرانی بوده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه روز چهارشنبه گفته که «موشک‌های احتمالا اسرائیلی» مناطقی در جنوب سوریه و بلندی‌های جولان را هدف قرار دادند. منطقه «تل الحارة» در استان درعا و دو منطقه «نبع الصخر» و «تل الاحمر» در استان قنطیره از جمله این مناطق بودند.

سانا، خبرگزاری رسمی سوریه نیز در ساعات اولیه روز چهارشنبه اعلام کرد «دشمن اسرائیلی در حدود ساعت یک نیمه شب به تل الحاره در حومه غربی درعا حمله کرد و این حملات تنها تلفات مادی در پی داشت.»

به گزارش دیدبان حقوق بشر اسرائیل از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال 2011 صدها بار به اهداف و مواضع ایران و حزب‌الله لبنان و همچنین ارتش سوریه حمله کرد. در 30 ژوئن 2019 نیز 9 شهروند و 9 پیکارجوی هوادار رژیم اسد در حملات موشکی در نزدیکی دمشق و در استان حمص کشته شدند.