.
.
.

ائتلاف عربی قایق بمب‌گذاری شده حوثی را پیش از حمله به یک کشتی تجاری منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن دوشنبه 22 ژوئیه از انهدام یک قایق بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران خبر داد که قرار بود به یک کشتی تجاری در دریای سرخ حمله کند.

به گزارش العربیه سرهنگ المالکی دوشنبه در نشستی خبری گفت نیروهای ائتلاف پس از رصد و رهگیری قایق بمب‌گذاری شده حوثی آن را قبل برخورد با یک کشتی تجاری در دریای سرخ منهدم کردند.

سرهنگ المالکی تاکید کرد که نیروهای ائتلاف به رهبری پادشاهی عربی سعودی به عملیات خود برای از بین بردن توانایی‌های پیشرفته حوثی‌ها ادامه می‌دهند و در این‌باره توضیح داد: «ائتلاف با پهپادها و موشک‌های حوثی مقابله می‌کند».

المالکی همچنین توضیح داد، نیروهای ائتلاف علیه «قایق بمب‌گذاری شده حوثی‌ها که به سوی یک کشتی تجاری در دریای سرخ هدایت شده بود» وارد عمل شده و آن را منهدم کردند.

سخنگوی ائتلاف عربی در ادامه افزود «ائتلاف تعدادی از زاغه‌های اسلحه و مخازن نگهداری موشک‌های شبه‌نظامیان حوثی را منهدم کرد».

او افزود «شبه‌نظامیان حوثی به نقض قوانین بین‌المللی و توافق استکهلم ادامه می‌دهند».

المالکی همچنین یادآور شد که «شبه‌نظامیان حوثی به طور عمد زاغه‌های مهمات و انبارهای اسلحه خود را در کنار مناطق مسکونی احداث می‌کنند».
سخنگوی ائتلاف همچنین شبه‌نظامیان حوثی را متهم کرد که «در درجه اول غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند».

سرهنگ المالکی در پایان اظهارات خود تاکید کرد که نیروهای ائتلاف در کنار عملیات‌های هدفمند برای از ناکام کردن کودتای حوثی‌ها در یمن به تمرکز بر فعالیت‌های بشردوستانه ادامه می‌دهند.