فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • اعلام آمادگی بحرین برای میزبان نشستی درباره امنیت دریانوردی در خلیج

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  وزارت خارجه پادشاهی بحرین پنج‌شنبه 18 ژوئیه در بیانیه‌ای از آمادگی این کشور برای میزبانی نشستی درباره امنیت دریانوردی در خلیج خبر داد.

  وزارت خارجه بحرین در این باره گفت: «این نشست فرصتی خواهد بود تا راهکارهای بازدارندگی در برابر خطر ایران و تضمین امنیت دریانوردی مورد بررسی قرار گیرد.»

  برایان هوک، رئیس گروه ویژه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت که 65 کشور در بحرین گردهم خواهند آمد تا امنیت دریایی خلیج را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

  ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک آمریکا سه‌شنبه 9 ژوئیه گفت ایالات متحده آمریکا در حال تلاش و برنامه‌ریزی جهت ایجاد ائتلاف نظامی بین‌المللی برای محافظت از دریانوردی در تنگه‌های هرمز و باب المندب، به ویژه آب‌های راهبردی در مقابل سواحل ایران و یمن است، جایی که واشینگتن ایران و شبه‌نظامیان مورد حمایت‌اش را به انجام حملاتی در این مناطق متهم می‌کند.

  ژنرال دانفورد در این‌باره افزود: «هم‌اکنون در حال رایزنی با تعدادی از کشورها هستیم تا امکان تشکیل ائتلافی برای تضمین دریانوردی در تنگه‌های هرمز و باب المندب را مشخص کنیم».

  نشست فوری

  وزارت امور خارجه آمريکا روز پنج شنبه 18 ژوئیه اعلام کرد، مقامات این کشور و شماری از مقامات دیگر کشورها روز جمعه برای بررسی امنيت دريايی منطقه خليج نشست برگزار خواهند کرد.

  وزارت خارجه آمریکا در بیانیه خود بیان کرد، این نشست درباره ابتکار امنیتی به منظور حمایت دریانوردی و حفاظت از آزادی عبور و مرور آزادانه کشتی‌ها در آب‌راه‌های خاورمیانه تمرکز خواهد کرد.

  وزارت خارجه آمریکا افزود، تحقق این امر و برطرف کردن این چالش که دریانوردی جهانی را تهدید می کند، به تلاش‌های چند ملیتی نیاز دارد تا بتوان عبور و مرور امن کشتی‌ها را تضمین کرد.

  این نشست در راستای تلاش برای حفاظت از امنیت دریانوردی در خلیج و در پی افزایش تهدیدهای ایران در تنگه هرمز و منطقه خلیج برگزار می‌شود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران