فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • یک مقام مسئول: نفت‌کش مفقود شده در تنگه هرمز اماراتی نیست

  نفت‌کش در حال گذر از تنگه هرمز به سوی آب‌های ایران منحرف شد

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  یک مقام مسئول در دولت امارات متحده عربی سه‌شنبه 16 ژوئیه در گفت‌وگو با «العربیه» ادعاهای مطرح شده درباره اماراتی بودن نفت‌کش مفقود شده در تنگه هرمز را تکذیب کرد.

  این مقام مسئول اماراتی همچنین تاکید کرد که این نفت‌کش در مالکیت امارات نیست و از سوی این کشور به کار گرفته نشده و هیچ‌گونه ندای درخواست کمک ارسال نکرده است، اما مقامات وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون بر این عقیده هستند که ایران یک نفت‌کش را توقیف کرده است.

  این در حالی است که رسانه‌ها داده‌هایی مربوط به رهگیریی را منتشر کردند که نشان می‌دهد یک نفت‌کش که مدعی شدند متعلق به امارات است در حال عبور از تنگه هرمز بوده اما به سوی آب‌های ایران منحرف شده و از دو روز پیش تاکنون از گزارش دادن موقعیت خود بازمانده است، این امر در شرایط تنش‌های فزاینده میان ایران و ایالات متحده آمریکا بر نگرانی‌ها درباره وضعیت این نفت‌کش افزوده است.

  خبرگزاری آسوشیتدپرس در این‌باره گفت که نفت‌کش «ریا» که حامل پرچم پاناما است در ساعت پایانی شامگاه شنبه 13 ژوئیه از صفحه رادار محو شد.

  این خبرگزاری سه‌شنبه 16 ژوئیه به نقل از کاپیتان، رانجیث راجا از شرکت «ریوینیتو» نقل کرد که گفته: «این نفت‌کش طی 3 ماه گزارش دادن موقعیت خود در سفر به تمامی نواحی امارات را متوقف نکرده است».

  کاپیتان راجا در گفت‌وگو با آسوشیتدپرس تاکید کرد: «این نشانه خطر است».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران