فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تاکید خالد بن سلمان در گفت‌وگو با گریفتس بر حمایت سعودی از ملت یمن

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  شاهزاده خالد بن سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، جانشین وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی، دوشنبه 15 ژوئیه گفت که در گفت‌وگو با مارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن، بر حمایت سعودی از ملت یمن تاکید کرده است.

  خالد بن سلمان در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت: «امروز با فرستاده سازمان ملل به یمن، مارتن گریفتس دیدار کردم و نزد او بر حمایت سعودی از ملت یمن برادر و ضرورت توقف دخالت‌های جنایت‌کارانه ایران در امور یمن تاکید کردم و از جمله این‌که راه حل سیاسی مورد حمایت ما به تعهد کامل شبه‌نظامیان حوثی به توافق‌های یمنی‌ از جمله آن توافق استکهلم، نیاز دارد».

  از سویی مارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن دوشنبه 15 ژوئیه در سفرش به ریاض، گفت: «گفت‌وگوهایی را با خالد بن سلمان درباره راه حل سیاسی در یمن انجام دادم.»

  او افزود: «با معاون وزیر دفاع سعودی، خارج کردن یمن از تنش‌های منطقه را مورد بحث قرار دادم.»

  پیشتر منابعی در دولت قانونی یمن، اعلام کرده بودند مارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن طی سفر روز دوشنبه خود به سعودی مذاکراتی را با مقامات دولت قانونی یمن انجام خواهد داد.

  سفر فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور یمن به سعودی در پی دیدارهای او در مسکو و واشینگتن و سفر‌های او به تعدادی از کشورهای منطقه انجام می‌شود.

  گریفتس در حالی برای ادامه رایزنی‌ها به ریاض بر می‌گردد که 3 هفته پیش در راستای تلاش‌های بین‌المللی برای احیای روند سیاسی در یمن، پایتخت سعودی را برای انجام سفرهایی به مقصد مسکو، ابوظبی، مسقط و واشینگتن ترک کرده بود.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران