.
.
.

ویدئو... فرمانده نیروهای ویژه ارتش ملی لیبی از سوء قصد جان سالم به در برد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی انفجار یک خودروی بمبگذاری شده که پنجشنبه 11 ژوئیه با هدف ترور ونیس بوخماده، فرمانده نیروهای ویژه ارتش ملی لیبی در یک مراسم تشییع در شهر بنغازی کار گذاشته شده بود 4 تن از نیروهای ویژه ارتش لیبی کشته و 15 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری‌ها خودروی بمبگذاری شده در حین تشییع جنازه خلیفه المسماری، فرمانده سابق نیروهای ویژه موسوم به «الصاعقه» لیبی منفجر شد.

از سویی احمد المسماری، سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز که از این حادثه جان سالم به در برده در یک کنفرانس خبری صحنه‌هایی از لحظه وقوع انفجار خودروی بمبگذاری شده در میان شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه در گورستان «الهواری» بنغازی را به نمایش گذاشت.

سخنگوی ارتش ملی لیبی بر «مشروع بودن جنگ ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر علیه تروریسم و نیروهای دولت الوفاق به ریاست فایز السراج و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن» در طرابلس پایتخت لیبی، تاکید کرد.

المسماری همچنین آنکارا را مسئول این انفجار اعلام کرد و گفت که فرماندهانی از این گروه‌ها در خاک ترکیه حضور دارند و از آنجا علیه لیبی توطئه‌چینی می‌کنند.

او در این‌باره «افرادی خائن» در شهر بنغازی را به دریافت اموال کلان متهم کرد و همچنین فایز السراج، رئیس دولت الوفاق لیبی مورد حمایت ترکیه را به توزیع «اموال فاسد» و تامین مالی تروریست‌ها در کشورش متهم کرد.

شهر بنغازی محل استقرار نیروهای شرق لیبی موسوم به نیروهای ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر است.

المسماری در ادامه ضمن بیان اینکه «ما هیچگونه فرقی میان گروهای تندرو در طرابلس و القاعده و داعش قائل نیستیم» خطاب به مردم لیبی گفت: «به تمام مردمی لیبی می‌گویم که جنگ پایان نیافته و تا از بین بردن تمامی تروریست‌ها پایان نخواهد پذیرفت (..) ما از سال 2011 رنج می‌بریم و این نتیجه (عملکرد) جامعه جهانی است که لیبی را تحویل تروریست‌ها داده است.»