.
.
.

لیبی... پیشروی ارتش ملی در اغلب محورهای عملیاتی به سوی طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

احمد المسماری، سخنگوی رسمی فرماندهی کل ارتش ملی لیبی پنجشنبه 11 ژوئیه با اشاره به «سرایت روحیه شکست در میان نیروها و شبه‌نظامیان» وابسته به دولت الوفاق، اعلام کرد نیروهای ارتش ملی در اغلب محورهای عملیاتی در حال پیشروی به سوی طرابلس، پایتخت لیبی، هستند.

به گزارش خبرگزاری‌ها درگیری‌ سنگینی در تعدادی از محورهای عملیاتی در جنوب طرابلس میان نیروهای ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر و شبه‌نظامیان مورد حمایت دولت «الوفاق» به ریاست فایز السراج به وقوع پیوسته و نیروهای ارتش توانستند پیشروی‌های میدانی جدیدی را در محورهای «خله الفرجان» که به طور کامل به کنترل ارتش در آمده و نیز در محور «الخلاطات» انجام دهند. این در حالی است که درگیری‌ها در محورهای عین زاره و مسیر فرودگاه و پادگان «الیرموک» نیز همچنان ادامه دارد.

در همین راستا ویدئوهایی منتشر شده که یگان‌های ارتش لیبی را در حال یورش به مواضع شبه‌نظامیان در یکی از محورهای زمینی نشان می‌دهد و شدت درگیری‌های میان دو طرف که انواع مختلف اسلحه سبک و سنگین در آن به کار رفته را ثبت کرده است.

همزمان با این درگیری‌ها المسماری در کنفرانسی خبری که شامگاه چهارشنبه منعقد شد گفت: «نیروی هوایی وابسته به ارتش ملی، و بنا به داده‌های اطلاعاتی ضربه دقیقی را به یکی از مراکز پلیس در شهر غریان که از سوی گروه‌های تروریستی به انبار اسلحه، مهمات و سوخت تبدیل شده بود، وارد کرد».

احمد المسماری تاکید کرد «نیروهای هوایی ارتش تمامی تحرکات دشمن در اطراف طرابلس، پایتخت و وسط لیبی و در جنوب را می‌کوبند و این توانایی را دارند تا برای تعامل با هر گونه تهدید امنیتی در سرتاسر خاک لیبی وارد عمل شوند».

سخنگوی ارتش لیبی همچنین در ادامه تاکید کرد که تمامی حملات شبه‌نظامیان پس از حمله غریان «از نظر طرح‌ریزی و اجرایی شکست خورده است».