هشدار سعودی درباره استفاده از شعارهای سیاسی و فرقه‌گرا در مراسم حج

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران پادشاهی عربی سعودی سه‌شنبه 9 ژوئیه 2019 نسبت به استفاده از هر گونه شعار‌های سیاسی و فرقه‌گرا در مراسم حج امسال هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) در جلسه شورای وزیران سعودی که بعد از ظهر روز سه‌شنبه به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود در کاخ السلام در جده برگزار شد, مجددا از حجاج بیت‌الله الحرام خواسته شد تا اوقات خود را صرف انجام مناسک حج کرده و با رعایت حال برادران‌شان، حرمت اماکن مقدسه و فضای روحانی آنها از استفاده از هر گونه شعارهای سیاسی یا فرقه‌گرا که فضای حج و آرامش حجاج را متکدر می‌کند، اجتناب کنند.

در بیانیه شورای وزیران سعودی که از سوی ترکی بن عبدالله الشبانه، وزیر اطلاع رسانی این کشور اعلام شد، تاکید شده که این گونه رفتارها به هیچ‌ وجهی پذیرفتنی نیست. وی گفت، تمامی اقدامات لازم این باره اتخاذ و طبق نظام و دستورات ذیربط با هر کسی که به این گونه رفتارها اقدام کند، مقابله خواهد شد.

خادم حرمین شریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز نیز در جلسه شورای وزیران سعودی ضمن خوش‌آمدگویی به حجاج بیت الله الحرام که طی اولین کاروان‌ها برای ادای مناسک حج، وارد سعودی شده‌اند، از خداوند برای آنها توفیق در انجام مناسک حج و قبولی آرزو کرد.

در این راستا پادشاه سعودی به بخش‌های مختلف دولتی و محلی این کشور دستور داد تا طبق معمول هر سال و همان طوری که از زمان تاسیس سعودی و رسیدن این کشور به افتخار خدمت‌رسانی به حجاج انجام شده، تمام تلاش‌های‌شان جهت تسهیل و خدمت‌رسانی به تمامی حجاج را به کارگرفته امنیت، ثبات و آرامش را در خدمت به حجاج فراهم کنند.

شورای وزیران سعودی همچنین پیشرفت هر ساله، توسعه و ارتقای روند خدمات‌رسانی به حجاج را تحسین کرده و به دستاوردهای طرح ابتکاری راه مکه اشاره کرد که یکی از طرح‌های برنامه تحوّل ملی 2020 است که در راستای پیشبرد اهداف برنامه چشم‌انداز 2030 سعودی به مورد اجرا گذاشته شده تا کیفیت خدمات رسانی به میهمانان خدا ارتقاء و ادای مناسک حج آنها تسهیل شده، در تعدادی از کشورها پیشرفت‌هایی را در زمینه صرف‌جویی در وقت و نیروی حجاج بیت الله الحرام، محقق سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید