فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • استقبال امارات از توافق میان شورای انتقالی نظامی و اپوزسیون در سودان

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  دولت امارات متحده عربی جمعه 5 ژوئیه از توافق حاصله میان شورای نظامی انتقالی و نیروهای اپوزسیون سودان برای «تاسیس نظامی پایدار مبتنی بر قانون اساسی که ضامن همبستگی ملی و میهنی فراگیر باشد» استقبال کرد.

  به گزارش العربیه انور قرقاش، وزیر مشاور در امور خارجه دولت امارات متحده عربی ضمن تاکید بر این‌که امارات در سختی و آسانی در کنار سودان خواهد ایستاد، در حساب توئیتر خود نوشت: «دست‌یابی به توافق را به کشور برادر سودان تبریک می‌گوییم، توافقی که مبنای گذار سیاسی به سوی آینده‌ای بشارت دهنده است، وطن‌دوستی، انجام گفت‌وگو و باز هم گفت‌وگو، زمینه را برای رسیدن به این توافق فراهم ساخت».

  قرقاش افزود: «در سختی و آسانی در کنار سودان خواهیم ایستاد و آرزومندیم که مرحله پیش‌رو شاهد ایجاد نظامی پایدار مبتنی بر قانون اساسی باشد که نقش نهادها را در راستای همبستگی فراگیر ملی و میهنی تقویت کند».

  پیش از این محمد ولد لبات، فرستاده آفریقایی به سودان بامداد جمعه گفت که پس از دو روز مذاکرات مستقیم، شورای نظامی انتقالی و رهبران نیروهای آزادی‌خواه و تحول‌‌طلب برای تشکیل دولت تکنوکرات با مشارکت نیروهای ملی‌گرای مستقل به توافق رسیدند.

  فرستاده آفریقایی همچنین گفت که دو طرف درباره ریاست شورای حاکمیت به طور متناوب و برای مدتی دست‌کم 3 ساله توافق کردند.

  همچنین بر مبنای توافق انجام شده تشکیل شورای قانونگذاری به زمان پس از تشکیل دولت موکول شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران