.
.
.

ویدیو.. حوثی‌ها ساختمان‌های مسکونی در الحدیده را به سنگر تبدیل می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شبه‌نظامیان حوثی بر روند ایجاد سنگر در ساختمان‌‎های مسکونی در شهر الحدیده واقع در غرب یمن افزودند؛ اقدامی که پس از شکست سه حمله گسترده شبه‌نظامیان برای عبور از خطوط تماس صورت می‌گیرد.

دوربین واحد اطلاع رسانی جنگ وابسته به نیروهای مقاومت یمن، اقدام شبه‌نظامیان حوثی در ایجاد سنگر در ساحتمان‌های مسکونی نزدیک به خطوط نبرد خیابان الخمسین را ثبت کرده است.

به گفته منابع نظامی، این روند سرعت هم یافته است به ویژه این‌که شبه‌نظامیان اخیر بر شدت تنش می‌افزایند و در نقض آتش‌بس تنها به شلیک آتش و راکت بسنده نمی‌کنند، بلکه حملاتی گسترده ترتیب می‌دهند تا از آن راه بتوانند محله‌های مسکونی از دست رفته را بار دیگر به تصرف خود درآورند.

تشدید بی سابقه حملات

شبه‌نظامیان حوثی از داخل محله‌های مسکونی، به شدت مناطق تحت کنترل ارتش را در شهر الحدیده هدف حمله قرار می‌دهند؛ روندی که نقض مکرر آتش‌بس اعلام شده از سوی سازمان ملل متحد و ایجاد مانع در برابر اجرای توافق‌های سوئد به شمار می‌آید.

منابع میدانی گفتند که تحرکات حوثی‌ها در خطوط اصلی تماس و در محله‌های مسکونی نزدیک، به وضوح دیده شد.

پیش از این منابع نظامی درباره تحرکات حوثی‌ها و اعزام نیروهای جدید به داخل استان الحدیده هم‌زمان با تلاش‌های سازمان ملل متحد برای اجرای توافق‌های سوئد درباره الحدیده هشدار داده بودند؛ توافقی که بر اساس آن باید تمام نیروهای نظامی از شهر و بنادر الحدیده خارج شوند.