.
.
.

سعودی.. از سرگیری فعالیت فرودگاه ابها پس از «حمله تروریستی حوثی‌ها»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خبرنگار العربیه و الحدث در سعودی سه‌شنبه 2 ژوئیه تاکید کرد که فرودگاه ابها با تمام توان فعالیت طبیعی خود را از سر گرفت و حرکت هوایی در این فرودگاه به طور عادی در جریان است.

این اعلام پس از آن است که فرودگاه ابها بامداد سه‌شنبه در معرض حمله حوثی‌ها قرار گرفت.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن در این باره گفت: «ساعت دوازه و سی و پنج دقیقه بامداد سه‌شنبه، فرودگاه بین‌المللی ابها در معرض حمله تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران قرار گرفت. روزانه هزاران مسافر غیرنظامی از شهروندان و مقیمان، از این فرودگاه عبور می‌کنند».

المالکی افزود: «حمله به فرودگاه، اقدام تروریستی وحشی است که در نتیجه آن 9 غیر نظامی زخمی شدند. 8 تن از زخمی‌ها سعودی هستند و یک تن دیگر هندی است. همه زخمی‌ها به بیمارستان منتقل شدند و حال عمومی‌شان با ثبات است».

سخنگوی رسمی ائتلاف عربی گفت: «شبه‌نظامیان تروریست حوثی به اقدامات غیر اخلاقی خود در هدف قرار دادن غیر نظامیان و مناطق غیر نظامی که تحت حمایت قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی قرار دارند، ادامه می‌دهند. آن‌ها از راه رسانه‌های خود، مسئولیت کامل حمله به مناطق غیرنظامی و غیرنظامیان را که از سوی قانون بین‌المللی انسانی حمایت می‌شوند، بر عهده گرفتند و این می‌تواند تا حد جمایت جنگی باشد».

المالکی گفت: «ادامه این اقدامات تروریستی با توانایی‌های مدرن، دست داشتن نظام ایران در پشتیبانی از شبه‌نظامیان تروریست حوثی و ادامه نقض قطع‌نامه‌های ذی‌ربط شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله قطع‌نامه‌های 2216 و 2231 را نشان می‌دهد».

المالکی تاکید کرد که «فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف و در برابر این اقدامات تروریستی و تعرض‌های غیر اعلاقی شبه‌‌نطامیان تروریست حوثی، به اقدامات قاطع خود برای مقابله با این شبه‌نظامیان تروریست ادامه می‌دهد تا از غیرنظامیان و مناطق غیر نظامی حمایت کند. نیروهای تروریست مسئول برنامه‌ریزی و اجرای این حمله تروریستی برپایه قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی، مجازات خواهند شد».