شاهزاده محمد بن سلمان: از میزبانی نشست آینده سران گروه 20 در سعودی خرسندیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی روز شنبه 29 ژوئن 2019 و در نشست پایانی اجلاس سران گروه 20 در اوزاکای ژاپن گفت که کشورش از میزبانی نشست آتی این اجلاس خرسند است.

ولی‌عهد سعودی در سخنان خود تاکید کرد سعودی به تلاش‌های خود برای پیشبرد گروه 20 ادامه می‌دهد.

او گفت که زمانه زمانه افق‌های جدید و پیشرفت فنی است و برای این منظور باید با این پیشرفت‌ها همراه شد و شرایطی برای شکوفایی جهان خلق کرد.

شاهزاده محمد بن سلمان افزود: «به همراه سران گروه 20 سعی خواهیم کرد برای بحران‌های جهان راه‌حل‌‌های مناسب پیدا کنیم.»

او همچنین به موضوع پیشرفت‌های تکنولوژیک و ضرورت همراهی همه‌جانبه با این پیشرفت‌ها و همچنین تهدیدات سایبری و موضوعات مرتبط با زنان و جوانان اشاره کرده و در همین زمینه تاکید کرد: «توانمندسازی زنان و جوانان دو محور اساسی برای پیشرفت در جهان هستند.»

وزیر دفاع و ولی‌عهد سعودی پیش از این و در حاشیه اجلاس سران 20، با رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کرده و درباره اقدامات خصمانه ایران گفتگو و تبادل نظر کرد. در بیانیه‌ای که پس از این دیدار از سوی کاخ سفید صادر کرد بر نقش پادشاهی عربی سعودی در استمرار ثابت خاورمیانه تاکید شد.

رئیس‌جمهوری آمریکا نیز از نقش سعودی در مبارزه با تروریسم تمجید کرد و گفت: «دیدار با ولی‎عهد سعودی باعث افتخار است... شاهزاده محمد بن سلمان دوستی است که کارهای زیادی برای کشورش کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید