ارتش لیبی پروازها از فرودگاه‌ این کشور به ترکیه را ممنوع اعلام کرد ‌

فرمان حمله به کشتی‌های ترکی از سوی ارتش لیبی در آب‌های این کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

فرماندهی کل ارتش ملی لیبی شامگاه جمعه 28 ژوئن با صدور فرمانی پروازها از فرودگاه‌های لیبی به مقصد ترکیه را منع و فرمان حمله به کشتی‌های ترکیه در آب‌های این کشور را صادر کرد.

این فرمان طی کنفرانس خبری احمد المسماری، سخنگوی رسمی فرماندهی کل ارتش ملی لیبی اعلام شد که در آن «دخالت‌های ترکیه و قطر به نفع شبه‌نظامیان در طرابلس» محرز شده و سخنگوی نظامی در این‌باره به «حمایت مستقیم ترکیه از طریق دریا، هوا و زمین از درگیری‌های طرابلس اشاره کرد.

المسماری در ادامه گفت: «ترکیه با پهپاد‌ها پوششی هوایی را برای شبه‌نظامیان و همزمان با حمله آنها به شهر غریان فراهم ساخته است».

المسماری همچنین گفت که اهداف ترکیه در لیبی « به عنوان اهداف دشمن تلقی شده و با آنها برخورد خواهد شد».

او ضمن اشاره به این‌که نیروهای ارتش لیبی «هر نقطه‌ای که با ترکیه تعامل کند را هدف قرار خواهند داد» افزود که «ارتش طرح گروه تروریستی اخوان المسلمین در لیبی را ناکام خواهد گذشت».

از نظر میدانی نیز سخنگوی رسمی ارتش ملی لیبی گفت که نیروهای ارتش این کشور: «به شهر غریان یورش خواهند برد و جهت نابودی توانایی‌های شبه‌نظامیان در این شهر اقدام خواهند کرد».

سخنگوی رسمی ارتش این کشور همچنین تاکید کرد ارتش به ممانعت از پیش‌روی شبه‌نظامیان طرابلس به سوی منطقه السبیعه ادامه خواهد داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید