سعودی: برای استمرار روند تامین نفت مورد نیاز بازارهای جهانی می‌کوشیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی که عنوان بزرگترین صادرکننده مورد اعتماد بازارهای نفتی را یدک می‌کشد بر تعهدش در زمینه تضمین استمرار تامین نفت بازارهای جهانی و تامین نیازهای روزافزون نفت خام و محصولات پتروشیمی تاکید کرد. سعودی همچنین متعهد شد در صورتی که منابع نفتی دیگر به هر دلیلی نتوانند نفت صادر کنند، جای آنها را پر کند.

این تعهدات در بیانیه پایانی مشترک سعودی و کره‌جنوبی و به مناسبت سفر شاهزاده محمد بن سلمان، پادشاهی عربی سعودی به سئول مطرح شد.

در پایان سفر ولی‌عهد سعودی به کره، سعودی از همکاری شرکت‌های کره‌ای در مناقصه ساخت اولین نیروگاه هسته‌ای تولید برق این کشور استقبال کرد. دو طرف در این بیانیه بر اهمیت استمرار همکاری‌های مشترک و توانمندسازی نیروهای انسانی در زمینه پژوهش و توسعه هسته‌ای تاکید کردند.

شامگاه چهارشنبه 26 ژوئن اسناد همکاری دوجانبه متعددی میان سعودی و کره‌جنوبی در حضور شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی و موی جان ان، رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی امضاء شد.

این تفاهم‌نامه‌های همکاری در زمینه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، دولت الکترونیک، فرهنگ، صنایع‌ خودرو، اقتصاد هیدورژنی، بیمه‌های درمانی، مدیریت موسسات مالی، صنایع و فناوری‌ها و پژوهش‌های نظامی، برنامه استراتژیک مالکیت معنوی و همکاری مرکز ملی مطالعات استراتژیک سعودی و مرکز توسعه کره‌جنوبی بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید