ابتکار عمل ارتش لیبی برای حل بحران کشور

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی چهارشنبه 26 ژوئن، ابتکار عملی برای راه‌حل و آشتی با مشارکت تمام نیروهای حاضر در کشور پس از به کنترل درآوردن طرابلس ارائه داد.

احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی در کنفرانسی خبری گفت که «گروه‌های تندرو و کسانی که علیه کشورمان مرتکب جنایت شدند» در این ابتکار عمل شرکت نخواهند کرد.

المساری توضیح داد که این ابتکار عمل در تلاش است دولتی تکنوکرات برای اداره امور کشور تشکیل دهد. او از سازمان ملل متحد خواست نظارت بر گفت‌وگوها میان گروه‌های لیبیایی را بر عهده گیرد و گفت: «گفت‌وگوها تاریخ برگزاری انتخابات آینده را مشخص می‌کند».

درباره خلبان مزدور آمریکایی که در صفوف دولت وفاق می‌جنگید، المسماری گفت که این خلبان در ترکیه آموزش دیده است. او افزود: «خلبان اسیر آمریکایی، به عملیاتی که علیه نیروهای لیبیایی انجام داده، اعتراف کرد و به کشورش تحویل داده شد».

او در ادامه گفت که امروز (چهارشنبه) تلاشی برای بی ثبات کردن منطقه جبل غریان به ثبت رسید و درگیری‌ها در منطقه ادامه دارد.
سه‎شنبه نیروهای کمکی جدیدی به نیروهای ویژه وابسته به ارتش ملی لیبی حاضر در محورهای نبرد در طرابلس پایتخت رسیدند. قرار است این نیروها در جنگ علیه شبه‌نظامیان مسلح وابسته به دولت الوفاق شرکت کنند.

درگیری‌ها این هفته به ویژه در محور جاده فرودگاه واقع در جنوب غرب طرابلس شدت گرفت. در این محور نیروهای ارتش ملی لیبی، با مقاومت سرسختی از سوری نیروهای الوفاق پشتیبانی شده شبه‌نظامیان مواجه شدند. این نیروها پس از چند هفته درگیری شدید که در ان از توپخانه، اسلحه سنگین و بمباران هوایی استفاده شد، در به کنترل درآوردن فرودگاه بین‌المللی صنعا ناکام ماندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید