ولی‌عهد سعودی بخش توسعه پالایشگاه اس اویل در کره جنوبی را افتتاح می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه گزارش داد که شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی، توسعه پالایشگاه نفت «اس-اویل» در کره جنوبی را افتتاح خواهد کرد.

ارزش این بخش از پالایشگاه، 4.2 میلیارد دلار است. «اس-اویل» سومین پالایشگاه نفت بزرگ رد کره شمالی است که شرکت سعودی آرامکو مالکیت آن را به طور کامل در اختیار دارد.

پالایشگاه «اس-اویل» فوریه گذشته اعلام کرده بود قرار دادی به قیمت 2.32 میلیارد دلار برای فروش فراورده‌های نفتی تصفیه شده به بخش تجاری شرکت آرامکو سعودی امضا کرده است.

این شرکت افزود برپایه این قرار داد، تا 17 میلیون بشکه دیزل، 12 میلین بشکه نفتا و 12 میلیون بشکه سوخت هواپیما، به شاخه شرکت آرامکو در سنگاپور خواهد فروخت. مدت زمان این قرار داد از اول ژانویه تا 31 دسامبر 2019 است.

از سویی شرکت «آرامکو آن سوی مرزها پی وی» نیز پیشتر 17 دصد از سهام شرکت «هیوندای اویل بانک» کره جنوبی وابسته به هلدینگ «هیوندای برای صنایع سنگین» را به قیمت 1.25 میلیارد دلار خریده بود.

شرکت «هیوندای اویل بانک» که ویژه پالایش نفت است، سال 1964 تاسیس شد و تاسیاست اصلی‌اش در مجتمع دایسان قرار دارد. این مجتمع حاوی کارگاهی کامل برای پالایش نفت با قدرت تولیدی روزانه 650 هزار بشکه است.

شایان ذکر است که شرکت «آرامکو آن سوی آب‌ها پی وی» وابسته به شرکت آرامک سعودی است که خدمات پشتیبانی ارائه می‌دهد. مشارکت این شرکت در سرمایه‌گذاری‌های مشترک، بخشی جدایی نا پذیر از سامانه آرمکو سعودی است.

شایان ذکر است که شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی صبح چهارشنبه به سئول پایتخت کره جنوبی رسید و مورد استقبال رسمی مون جی_این رئیس‌جمهوری این کشور رسید.

پس از ان جلسات رسمی میان هیئت‌های رسمی دو جانبه آغاز شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید