مشاور ترامپ به العربیه: بخش سیاسی طرح‌ صلح‌مان را در زمان مناسب اعلام می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جرد کوشنر مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه درباره طرحی که کشورش برای صلح میان اسرائیل و فلسطینی‌ها تهیه کرده، با بین این‌که این طرح می‌تواند اقتصاد در کرانه باختری رود اردن و نوار غزه را بهبود بخشد، گفت «بخش سیاسی این طرح را در زمان مناسب اعلام خواهیم کرد».

او در این سخنان به بخش اقتصادی طرح صلح آمریکا اشاره می‌کند که در نشست بحرین ارائه شد.

کوشنر چهارشنبه 25 ژوئن در مصاحبه با شبکه العربیه گفت: «واکنش‌های مثبت بسیاری در ارتباط با طرح دریافت کردیم».

او ادامه داد: «به تصمیم کسانی که در نشست بحرین شرکت نکردند احترام می‌گذاریم».

کوشنر گفت که دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، به وعهده‌های خود در پرونده‌های خاورمیانه احترام می‌گذارد.

او به این نکته هم اشاره کرد که پیشتر دو طرف اسرائیلی و فلسطینی، امتیازهای لازم را نداده بودند.

درباره طرح آمریکا کوشنر گفت: «طرح ما نشان دهنده توانایی مرتبط کردن کرانه باختری و نوار عزه است، باید در جهت بجبود زندگی فلسطینی‌ها تلاش کنیم».

او با تاکید بر این‌که «برای دست یابی به وضعیتی امن که زمینه را برای رسیدن پول به فلسطینی‌ها فراهم می‌کند تلاش می‌کنیم»، گفت: «با یکدیگر با تمام مشکلات سیاسی مقابله می‌کنیم، اما تمرکز اکنون ما بر بخش اقتصادی است».

مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: «به دنبال دست‌یابی به دولت فلسطینی پایدار و متکی به خود هستیم». او اضافه کرد: «طرف‌ها متعددی در وضع چارچوب طرح‌مان یاری رساندند. واکنش‌ها به طرح عالی است».

چهارشنبه برای روز دوم فعالیت‌های نشست بحرین درباره طرح صلح آمریکا در خاورمیانه ادامه می‌یابد. کوشنر پیشتر گفته بود که این طرح «فرصت قرن» و فرصت تاریخی برای فلسطینی‌ها و ملت‌های منطقه است.

او همچنین گفت: «ما اینجا با یکدیگر به منظور فراهم کردن فرصتی تاریخی برای مردم فلسطین و ملت‌های منطقه تلاش می‌کنیم. برخی نام این همایش را معامله قرن گذاشتند، اما این در حقیقت فرصت قرن است. چنانچه رهبری توانا و شجاعی وجود داشته باشد، این فرصت محقق خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید