سرنگونی پهپاد حوثی که به سمت شهر خمیس مشیط سعودی به پرواز درآمده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه 25 ژوئن اعلام کرد یک پهپاد را که حوثی‌ها به سمت منطقه‌ای مسکونی در شهر خمیس مشیط به پرواز درآورده بودند، سرنگون کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف عربی اعلام کرد که ساعت 10:34 شامگاه سه‌شنبه، پدافند هوایی پادشاهی سعودی موفق به ره‌گیری و سرنگونی پهپادی شد که «شبه‌نظامیان تروریست حوثی به سمت یک منطقه مسکونی غیرنظامی در شهر خمیس مشیط به پرواز درآورده بودند».

المالکی افزود: «ابزار جنایتکار حوثی نا امیدانه و پیاپی تلاش می‌کند تاسیسات و مناطق مسکونی را هدف قرار دهد اما هیچ یک از اعمال ستیزه‌جویانه غیر مسئولانه‌اش به اهداف خود نمی‌رسد و هر بار این هواپیماها کشف و سرنگون می‌شود».

او گفت: «ما بر ادامه اجرای راهکارهای بازدارنده علیه این شبه‌نظامیان تروریست و اتهدام توانایی‌هایشان با قاطعیت کامل و بر پایه قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی، تاکید می‌کنیم».

اقدامات بازدارنده

دز همین زمینه شورای وزیران سعودی در جلسه سه‌شنبه خود تاکید کرد که نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، حق اتخاذ تدابیر بازدارنده در برابر تجاوزهای حوثی را دارند.

دوشنبه نیز سرهنگ ستاد ترکی المالکی گفت که شبه‌نظامیان حوثی، تلفات بزرگی متحمل می‌شوند، از این رو اقدام به حمله به غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی در داخل سعودی می‌کنند.

او تاکید کرد موشکی که روز 12 ژوئن به فرودگاه ابها اصابت کرد، از نوع «کروز» ساخت ایران است.

المالکی تشدید تنش از سوی حوثی‌ها را تلاشی برای منفعل کردن ائتلاف از راه به کارگیری پهپاد و قایق‌های تندروی بمب‌گذاری شده عنوان کرد. او همچنین بر پایبندی ائتلاف به اجرای قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید