تصویری.. ائتلاف: رهبر گروه داعش در یمن دستگیر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن سه‌شنبه 25 ژوئن اعلام کرد که نیروهای ویزه سعودی، رهبر گروه داعش در یمن ملقب به «ابو اسامه المهاجر» را دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن گفت که نیروهای ویژه سعودی با همکاری نیروهای ویژه یمنی، در عملیاتی موفقیت آمیز در داخل یمن، «رهبر گروه تروریستی داعش در یمن ملقب به ابو اسامه المهاجر را به همراه مسئول مالی این گروه و شماری از همراهانشان دستگیر کردند».

المالکی ادامه داد که «زیر نظر گرفتن یکی از خانه‌ها، حضور رهبر گروه داعش شماری از اعضای این گروه تروریست را ثابت کرد. همچنین 3 زن و 3 کودک هم در این خانه بودند».

او افزود: «ائتلاف تمام تدابیر پیش‌گیرانه را برای حمایت از غیر نظامیان در جریان عملیات اتخاذ کرد. در همین چارچوب اقدام به شناسایی سیر زندگی مردم در محل حضور افراد تحت تعقیب کرد تا از آسیب‌های جانبی در نتیجه حمله و دستگیری نیروهای تروریستی بکاهد و سلامت زنان و کودکان حاضر در منزل را تضمین کند. عملیات از آغاز حمله 10 دقیقه زمان برد، افراد تحت تعقیب دستگیر شده و ابزارهای مرتبط با تروریست‌ها و گروه داعش ضبط شد. در نتیجه عملیات رهبر گروه داعش و شماری از اعضای این گروه دستگیر شدند. به هیچ کدام از زنان یا کودکان حاضر در منزل آسیب نرسید. آسیب‌های جانبی هم به غیرنظامیان وارد نیامد. در این عملیات چند قبضه سلاح و مقادیری مهمات مصادره شد. همچنین تعدادی کامپیوتر، مبالغ مالی با ارز‌های متفاوت، دستگاه‌های الکترونیکی، دستگاه‌های GPS و دستگاه‌های تماس ضبط شد».

المالکی افزود که این عملیات ادامه همکاری نزدیک میان پادشاهی عربی سعودی و دولت یمن در مبارزه با تروریسم و متلاشی کردن گروه‌های تروریستی است. همچنین ضربه‌ای سهمگین به گروه تروریستی داعش به ویژه در یمن به شمار می‌آید و ادامه تلاش‌های سعودی در مبارزه با تروریسم با تمام صورت‌هایش به شمار می‌آید.

او همچنین بر ادامه تلاش‌هلای سعودی در چارچوب ائتلاف بین‌المللی علیه داعش و با همکاری متحدان برای مبارزه با گروه‌های تروریستی و از میان بردن آفت تروریسم، تاکید کرد.

المالکی گفت جزئیات مرتبط با عملیات و دیگر اعضای دستگیر شده داعش تا زمان پایان تحقیقات، محفوظ خواهند ماند و در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید