لیبی.. اعزام نیروهای ویژه کمکی ارتش ملی برای تقویت جبهه آزادسازی طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال، خلیفه حفتر سه‌شنبه 25 ژوئن یگان‌های نظامی کمکی جدیدی از نیروهای ویژه‌اش را برای شرکت در درگیری‌ها علیه نیروهای دولت وفاق به دروازه‌های طرابلس پایتخت این کشور گسیل کرد.

شعبه رسانه و تبلیغات جنگ وابسته به فرماندهی کل ارتش ملی لیبی امروز سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد:« بنا به درخواست اتاق عملیات توفان کرامت، دو گردان از نیروهای ویژه به سوی جبهه آزادسازی طرابلس، پایتخت اعزام شده‌اند که ماموریت‌های ویژه‌ای در مرحله نهایی ورود به طرابلس و پاکسازی آن از شبه‌نظامیان و گروه‌های تندرو به آنها موکول خواهد شد».

درگیری‌ها طی این هفته میان نیروهای ارتش ملی لیبی به فرماندهی، ژنرال خلیفه حفتر و گروه‌های دولتی و شبه‌نظامیان به فرماندهی، فایز السرّاج به خصوص در محور فرودگاه در جنوب پایتخت، به شدت افزایش یافت.

مناطق جنوب پایتخت و اطراف فرودگاه طرابلس شاهد مقاومت سرسختانه نیروهای دولت وفاق حمایت شده از سوی شبه‌نظامیان بود که عملیات آنها برای به کنترل درآوردن فرودگاه طرابلس پس از چندین هفته ادامه درگیری‌های سنگین که در آن انواع سلاح‌های سنگین، حملات توپخانه‌ای و هوایی استفاده شده، به شکست انجامید.

خلیفه حفتر، فرمانده کل ارتش ملی لیبی پیش از این در اظهاراتی اعلام کرده بود که عملیات نظامی برای آزادسازی طرابلس: «تا محقق شدن تمامی اهداف آن متوقف نخواهد شد، زیرا که اوضاع سختی را هدف قرار می‌دهد که تمامی راهکارها برای رسیدگی به آن به دلیل حضور رهبران تروریستی و استقرار شبه‌نظامیان و کنترل آنها بر اموال مردم در بانک مرکزی لیبی و نیز به تعطیلی کشیده شدن فعالیت‌های سیاسی از سوی گروه‌های اسلام سیاسی که سعی در اجرای طرح‌های بیگانه در تناقض با منافع ملت لیبی دارند، به نتیجه نرسیده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید