آغاز فعالیت‌های نشست صلح و شکوفایی خاورمیانه در بحرین

كوشنر: طرح صلح معامله قرن نیست بلکه فرصت قرن است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالیت‌های مرحله نخست «طرح صلح خاورمیانه‌ای» دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، موسوم به گارگاه صلح و شکوفایی خاورمیانه سه‌شنبه 25 ژوئن در منامه پایتخت بحرین آغاز به کار کرد.

وزارت خارجه مغرب در بیانیه‌ای اعلام کرد هیأتی از وزارت اقتصاد و دارایی این کشور در فعالیت‌های دو روزه «کارگاه صلح و شکوفایی»، شرکت می‌کند.

مرحله نخست طرح دونالد ترامپ، برای برقراری صلح در خاورمیانه از سوی کاخ سفید به «تلاشی برای سرمایه‌گذاری‌هایی به ارزش 50 میلیار دلار» در منطقه توصیف شده است.

بر مبنای این طرح، کشورهای عضو آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک و برخی سرمایه‌گذاران، 50 میلیارد دلار در منطقه سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

حدود 28 میلیارد از مبلغ در نظر گرفته شده در این طرح به سرزمین‌های فلسطینی، نوار غزه و کرانه باختری رود اردن که تحت اشغال اسرائیل است اختصاص داده می‌شود.

همچنین مبلغ 7.5 میلیارد دلار برای اردن، 9 میلیارد دلار برای مصر و 6 میلیارد دلار برای لبنان اختصاص داده خواهد شد.

از میان 179 طرح پیشنهادی در این رابطه، طرحی با سرمایه‌گذاری 5 میلیاردی برای احداث جاده ارتباطی میان کرانه باختری و نوار غزه در نظر گرفته شده است.

جارد کوشنر، داماد ترامپ این طرح‌ها و آمارها را در کتابچه‌ای برای سرمایه‌گذاری که بارها از آن با عنوان « طرح کار» یاد شده ارائه کرد.

شایان ذکر است که کوشنر، یکی از مشاوران برجسته ترامپ است که از دنیای سرمایه‌گذاری املاک در نیویورک به خاورمیانه قدم گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید