ائتلاف: حمله حوثی‌های مورد حمایت ایران به فرودگاه أبها یک کشته و7زخمی برجای نهاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش خبرنگار العربیه پارکینگ خودروها در فرودگاه أبهای سعودی شامگاه یکشنبه مورد حمله یک پهپاد حوثی قرار گرفت که در نتیجه این حمله یک شهروند سوری مقیم سعودی کشته و 7 تن دیگر زخمی شدند.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای «ائتلاف مدافع دولت قانونی یمن» در این باره گفت: «ساعت (21:10) به وقت محلی شامگاه امروز، فرودگاه أبها مورد حمله تروریستی حوثی‌های مورد حمایت ایران قرار گرفت، روزانه هزاران شهروند و مقیم غیرنظامی از این فرودگاه استفاده می‌کنند.»

سرهنگ المالکی در ادامه گفت: «حمله تروریستی منجر به کشته شدن یک شهروند سوری مقیم سعودی و زخمی شدن 7 غیرنظامی دیگر شد. به زودی بیانیه‌ای الحاقی در این باره این اقدام تروریستی صادر خواهد شد.»

از سوی دیگر خبرنگار العربیه گزارش داد که پروازها پس از توقف احتیاطی یک ساعته بار دیگر از سر گرفته شد.

اداره فرودگاه بین‌المللی أبها در تویتی در صفحه رسمی خود در تویتر ازسرگیری پروازها را اعلام و تأکید کرد که وضعیت به حالت طبیعی باز گشته است.

یادآوری می‌شود که پدافند هوایی سعودی روز سه‌شنبه گذشته دو پهپاد را که حوثی‌ها به مقصد سعودی به پرواز درآورده بودند سرنگون کرد.

شبه‌نظامیان حوثی در آغاز ماه جاری میلادی فرودگاه أبها را هدف قرار دادند که در این حمله یک پرتابه بر سالن ورود فرودگاه سقوط کرد که منجر به زخمی شدن 26 مسافر غیرنظامی از شهروندان کشورهای مختلف شد.

در این راستا شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار پیگرد اجراکنندگان، طراحان و حامیان مالی حملات صورت گرفته علیه سعودی شد.

بیانه شورای امنیت ضمن اعلام همبستگی با قربانیان فرودگاه أبها و دولت سعودی این حمله را به شدت محکوم کرد.

شورای امنیت هدف قرار دادن فرودگاه أبها را نقض قانون بین‌المللی و تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید