آمریکا حمله به فرودگاه ابها را محکوم و آن را اقدامی «بزدلانه» توصیف کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جون ابی زید سفیر ایالات متحده آمریکا در پادشاهی سعودی، روز دوشنبه 24 ژوئن 2019 ضمن محکوم کردن حمله حوثی به فرودگاه «ابها» آن را اقدامی بزدلانه توصیف کرد.

سفیر آمریکا گفت، هدف قرار دادن فرودگاه یک حمله «بزدلانه، زشت و علیه غیر نظامیان است. او به خانواده‌های قربانیان این حمله تسلیت گفت و برای زخمی شدگان آرزوی شفای عاجل کرد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی، سخنگوی نیروهای «ائتلاف مدافع دولت قانونی یمن» در این باره گفت: «ساعت (21:10) به وقت محلی شامگاه امروز، فرودگاه أبها مورد حمله تروریستی حوثی‌های مورد حمایت ایران قرار گرفت، روزانه هزاران شهروند و مقیم غیرنظامی از این فرودگاه استفاده می‌کنند.»

سرهنگ المالکی در ادامه گفت: «حمله تروریستی منجر به کشته شدن یک شهروند سوری مقیم سعودی و زخمی شدن 21 غیرنظامی دیگر شد. از سوی دیگر خبرنگار العربیه گزارش داد که پروازها پس از توقف احتیاطی یک ساعته بار دیگر از سر گرفته شد.

اداره فرودگاه بین‌المللی أبها در تویتی در صفحه رسمی خود در تویتر ازسرگیری پروازها را اعلام و تأکید کرد که وضعیت به حالت طبیعی باز گشته است.

یادآوری می‌شود که پدافند هوایی سعودی روز سه‌شنبه گذشته دو پهپاد را که حوثی‌ها به مقصد سعودی به پرواز درآورده بودند سرنگون کرد.
یک در میان زخمی‌ها 13 شهروند سعودی 4 هندی، 2 مصری، 2 بنگلادشی دیده می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید