بغداد خبر خروج پیمانکاران آمریکایی از عراق را تکذیب کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع عراق یک‌شنبه 23 ژوئن 2019، خبر خروج پیمانکاران آمریکایی از پایگاه هوایی «بلد» را تکذیب کرد.

به گزارش روزنامه الشرق الاوسط، یحیی رسول، سخنگوی وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که اخبار درباره خروج پیمانکاران آمریکایی یا دیگر افراد از پایگاه هوایی «بلد» صحت ندارند.

وی افزود: «ما از پایگاه‌های نظامی در عراق برای تضمین سلامتی نیروهای‌مان و حفظ امنیت مشاوران و مربیان آمریکایی و نیروهای ائتلاف حمایت می‌کنیم».

در همین حال، کیون ووکر، مدیر حمایت از نیروهای مرکزی نیروی هوایی آمریکا نیز اعلام کرد که در زمان کنونی طرحی برای خروج افراد از پایگاه هوایی «بلد» در استان صلاح الدین وجود ندارد.

ووکر گفت: «ادعاهای غیرقانونی درباره خروج پیمانکاران آمریکایی یا دیگر افراد از پایگاه بلد درست نیستند. همواره امنیت و سلامتی تمامی افراد نیروی هوایی و کسانی که به نیروهای آمریکایی خدمات‌رسانی می‌کنند مورد ارزیابی قرار می‌گیرد».

خبرگزاری رویترز جمعه 21 ژوئن به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که با بالا گرفتن تنش‌ها میان ایالات متحده آمریکا و ایران، افزایش تهدیدهای امنیتی علیه منافع و نیروهای آمریکایی مستقر در عراق، پیمانکاران نظامی آمریکایی در حال آماده شدن برای خروج از این کشور هستند.

پایگاه نظامی البلد هفته گذشته هدف حمله با سه گلوله خمپاره از نوع «مورتر» قرار گرفت. دو پایگاه نظامی دیگر در عراق نیز که میزبان نیروهای آمریکایی هستند هفته گذشته هدف حملات راکتی ناشناسی قرار گرفتند که تاکنون هیچ طرفی مسئولیت آنها را نیز به عهده نگرفته است.

یک سایت مورد استفاده شرکت «اکسان موبیل» آمریکا در نزدیکی شهر بصره در جنوب عراق نیز روز چهارشنبه هدف حملات موشکی قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید