یمن: به مقابله با ایران و بازوهایش در جنوب شبه‌جزیره عرب ادامه می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

علی محسن الاحمر، معاون رئیس جمهوری یمن پنج‌شنبه 20 ژوئن گفت با عزم و اراده مردم یمن و حمایت کشورهای برادر تا دفع رویکرد ویرانگر ایران و قطع پنجه‌هایش در جنوب شبه جزیره عربی ادامه داده و با تبدیل شدن یمن به سکویی برای موشک‌ پراکنی و تهدید دریانوردی بین‌المللی یا پایگاهی برای به پرواز در آوردن پهپادها، مقابله خواهیم کرد.

به گزارش العربیه معاون رئیس جمهوری یمن این سخنان را پس از ورود به شهر مأرب در دیدار با وزیر دفاع و فرماندهان دو منطقه نظامی سوم و هفتم در حضور سرلشکر حمدان بن حمود الشمری، فرمانده نیروهای ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن در مأرب، ایراد کرد.

علی محسن الاحمر در دیدار خود با وزیر دفاع و تنی چند از فرماندهان نظامی یمنی و ائتلاف عربی به تنش‌زایی زنجیره‌ای اخیر شبه‌نظامیان حوثی اشاره کرد که به گفته او نشان از سطح حمایت و هماهنگی مستمر آنها با رژیم ایران برای بر هم زدن امنیت و ثبات در منطقه دارد.

معاون رئیس جمهوری یمن در بخش دیگری از سخنان خود گفت، دولت فدرال یمن تشکیل شده از 6 اقلیم که در کنفرانس گفت‌وگوهای ملی مورد اجماع یمنی‌ها قرار گرفت، تنها راه امن برای یمن است و هر کس که در فکر دیگری دارد در اشتباه بوده و در خدمت به طرح‌ ایران گام بر می‌دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید