عادل الجبیر: تا زمانی که قطر رفتارش را تغییر نداده گفت‌وگویی انجام نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی پنجشنبه 20 ژوئن گفت «تا زمانی که قطر رفتارش را تغییر نداده، گفت‌وگویی انجام نخواهد شد».

به گزارش العربیه عادل الجبیر درباره بحران جاری دوحه با کشورهای همسایه‌، با ذکر اینکه «هم‌اکنون روابط با قطر همچون یک ماه پیش و یک سال گذشته است»، رکود در روابط میان ریاض و دوحه را مورد تاکید قرار داد.

چهار کشور پادشاهی عربی سعودی، امارات متحده عربی، جمهوری عربی مصر و پادشاهی بحرین از 5 ژوئن 2017 تاکنون، در پی اتهام قطر به حمایت از تروریسم و دخالت‌ در امور داخلی کشورهای همسایه روابطشان را با دوحه قطع و این کشور را تحریم کردند.

قطر در این راستا متهم است که طیف گسترده‌ای از گروه‌های تندرو، از جماعت اخوان المسلمین گرفته تا شبه‌نظامیان حوثی، القاعده و داعش را حمایت می‌کند و علاوه بر اقداماتش در بر هم زدن امنیت کشورهای خلیجی و تحریک شهروندان این کشورها علیه دولتهایشان، رژیم ایران را نیز در رویارویی با کشورهای خلیجی مورد تایید قرار می‌دهد.

چهار کشور تحریم کننده قطر فهرستی از خواسته‌های خود از قطر را به منظور از سرگیری روابط با این کشور ارائه کرده‌اند، دوحه اما از پذیرفتن آن خواسته‌ها سر باز زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید