سعودی.. سقوط یک پرتابه حوثی نزدیک ایستگاه تصفیه آب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن پنجشنبه 20 ژوئن اعلام کرد که ساعت 22:23 شامگاه چهارشنبه، یک پرتابه حوثی به نزدیکی ایستگاه تصفیه آب شور در منطقه الشقیق سقوط کرد که هیچ تلفات جانی یا مالی در پی نداشت.

المالکی ادامه داد: «نهادهای نظامی و امنیتی در تلاشند تا نوع پرتابه را مشخص کنند. این در حالی است که شبه‌نظامیان تروریست حوثی پشتیبانی شده از سوی ایران، از راه رسانه‌های خود، مسئولیت کامل این اقدام تروریستی را بر عهده گرفته و گفتند این حمله توسط یک موشک کروز –بنا بر ادعای‌شان- صورت گرفته است. این اعلام نشان دهنده اعترافی صریح مبنی بر هدف قرار دادن تاسیسات و مناطق غیر نظامی و غیرنظامیان است که برپایه قانون بین‌المللی انسانی، از حمایت کامل برخوردارند».

«ادامه حمایت از تروریسم توسط ایران»

او همچنین گفت، هدف قرار دادن تاسیسات غیر نظامی جنایت جنگی است. او تاکید کرد: «اعتراف این شبه‌نظامیان تروریست به دست آوردن اسلحه مدرن جدید، ادامه نظام ایران به اقدامات تروریستی فرامرزی‌اش و ادامه نقض قطع‌نامه‌های مرتبط شورای امنیت سازمان ملل متحد از جمله قطع‌نامه‌های 2216 و 2231 را نشان می‌دهد».

المالکی در پایان گفت: «شبه‌نظامیان تروریست حوثی از بندر الحدیده به عنوان گذرگاهی برای قاچاق اسلحه و تهدید امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی استفاده می‌کنند».

او تاکید کرد: «فرماندهی عملیات مشترک ائتلاف، تمام تدابیر قاطع، فوری و آنی را برای مقابله با این اعمال تروریستی و تجاوزهای غیر اخلاقی شبه‌نظامیان حوثی اتخاذ خواهد کرد تا شبه‌ظامیان تروریست را باز پس زده و از مناطق غیر نظامی و غیر نظامیان حمایت کند. تروریست‌های مسئول از برنامه‌ریزی و اجرای این‌گونه اعمال تروریستی برپایه قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی، مجازات خواهند شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید