یمن.. سرنگونی پهپاد بمب‌گذای شده حوثی توسط نیروهای ائتلاف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن چهارشنبه 19 ژوئن اعلام کرد که یک پهپاد بمب‌گداری شده حوثی‌ را سرنگون کرد.

بنا بر بیانیه‌ای که ائتلاف صادر کرد، این پهپاد از استان الحدیده به پرواز درآمده و بر فراز استان حجه، در حال حرکت به سمت شمال شرق بود.

ائتلاف در بیانیه خود تاکید کرد که به انهدام توانایی‌های «ستیزه جویانه» حوثی‌ها ادامه می‌دهد.

شامگاه شنبه گذشته نیز نیروی هوایی پادشاهی عربی سعودی، یک پهپاد بمب‌گذاری شده به پرواز درآمده توسط شبه‌نظامیان حوثی حمایت شده از سوی ایران به سمت ابها را سرنگون کرده بود.

15 ژوئن نیز نیروی هوایی سعودی 5 پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی را که به سمت فرودگاه بین‌المللی ابها و استان خمیس مشیط به پرواز درامده بود، سرنگون کرد.

هفته گذشته ائتلاف عربی اعلام کرده بود که پدافند هوایی سعودی موفق به ره‌گیری و سرنگونی دو پهپاد شده است. بنا بر این اعلام، این دو پهپاد توسط شبه‌نظامیان حوثی پشتیبانی شده از سوی ایران، به سمت شهر خمیس مشیط به پرواز درآمده بود.

در بیانیه‌ای که سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن صادر کرد، آمده بود «ابزار جایتکار تروریست حوثی، تاسیسات و مناطق غیرنظامی را هدف قرار داده اما به هیچ یک از اهدافش نمی‌رسد و پهپادها کشف و سرنگون می‌شود. ما ضمن تاکید بر حق‌مان در دفاع مشروع از کشورمان، اعلام می‌کنیم به از میان بردن توانایی‌های ستیزه‌جویانه حوثی‌ها ادامه می‌دهیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید