الجبیر: گزارش گزارشگر سازمان ملل در پرونده قاشقجی پر از تناقض آشکار است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه سعودی چهارشنبه 19 ‌ژوئن گفت گزارش گزارشگر مسنقل سازمان ملل متحد در پرونده قتل جمال خاشقجی، حاوی تناقضات آشکاری است.

الجبیر در چند توئیت در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتد نوشت: «چیزی جدید نیست.. گزارشگر شورای حقوق بشر، در گزارش غیر الزام آور خود، چیزی را تکرار می‌کند که پیشتر رسانه‌ها رد و بدل کرده بودند».

این وزیر سعودی افزود: «این گزارش حاوی تناقضات آشکار و ادعاهای بی پایه و اساسی است که به اعتبارش آن ضربه می‌زند».

او تاکید کرد که محاکمه‌ها در پرونده قتل جمال خاشقجی جریان دارد و در جلسات محاکمه، نمایندگان سفارت‌خانه‌های کشورهای عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد، به علاوه ترکیه و سازمان‌های حقوقی سعودی حضور می‌یابند.

الجبیر نوشت که رهبری سعودی، فرمان اجرای تحقیقات لازم را که به دستگیری شماری از متهمان در پرونده انجامید صادر کرد، تحقیقات ادامه دارد و محاکمه‌ها جاری است.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی تاکید کرد که دستگاه‌های قضایی سعودی تنها دستگاه متخصص در بررسی پرونده است و با استقلال کامل به وظیفه خود عمل می‌کند.

او ادامه داد: «به شدت با هر تلاشی برای تعرض به رهبری سعودی و خارج کردن پرونده از مسیر عدالت در کشور یا تاثیر بر آن به هر شیوه‌ای که باشد، مخالفیم».

الجبیر تاکید کرد که حکمیت پادشاهی عربی سعودی و حاکمیت سازمان‌های دادگستری‌اش در این پرونده، مساله‌ای است «که از آن کوتاه نخواهیم آمد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید