درخواست سعودی از جامعه جهانی برای اتخاذ تدابیر قاطع برای تضمین امنیت حمل‌ونقل دریایی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای وزیران سعودی در جلسه سه‌شنبه 18 ژوئن خود که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در کاخ السلام در جده برگزار شد، از جامعه جهانی خواست تدابیر قاطعی برای تضمین حمل و نقل دریایی اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، ترکی بن عبدالله الشبانه وزیر اطلاع رسانی سعودی، بیانیه‌ای پس پایان جلسه منتشر کرد که در آن آمده است: «شورای وزیران بار دیگر تمام اقدامات ستیزه‌جویانه و تروریستی که حمل و نقل دریایی، امنیت صادرات نفت و محیط زیست را در معرض خطر قرار می‌دهد از جمله حمله تروریستی به دو نفت‌کش در خلیج عمان را محکوم کرد».

بنا بر این بیانیه «شورای وزیران همچنین از جامعه جهانی خواست به مسئولیت مشترک خود عمل کرده و تدابیر قاطع برای تامین امنیت حرکت در گذرگاه‌هایی دریایی منطقه اتخاذ کند تا حوادث خطرناکی هچون حوادثی که بر بازار انرژی جهان تاثیر گذاشت و خطری برای اقتصاد جهان ایجاد کرد، تکرار نشود».

شورای وزیران سعودی همچنین آخرین تحولات در منطقه را به بحث گذاشت و «اقدامات تروریستی و غیر اخلاقی شبه‌نظامیان حوثی حمایت شده از سوی ایران را در هدف قرار دادن مناطق غیر نظامی محکوم کرد. آخرین این اقدامات هدف قرار دادن سالن استقبال فرودگاه بین‌المللی ابها و به پرواز درآوردن پهپادهای بمب‌گذاری شده به سوی همان فرودگاه و استان خمیس مشیط است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید