سرنگونی دو پهپاد به پرواز درآمده توسط حوثی‌ها به سوی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن صبح سه‌شنبه 18 ژوئن از سرنگونی دو پهپاد به پرواز درآمده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سمت سعودی خبر داد.

در بیانیه‌ المالکی که خبرگزاری رسمی سعودی (واس) منتشر کرد، آمده است: «ساعت ده و سی و هفت دقیقه شامگاه دوشنبه، نیروی پدافند هوایی ائتلاف موفق به ره‌گیری و سرنگونی یک پهپاد حامل مواد منفجره به پرواز درآمده توسط شبه‌نظامیان تروریست حوثی به سمت مناطق مسکونی غیرنظامی در ابها شد».

المالکی ادامه داد: «ساعت یازه و چهل و هفت دقیقه شامگاه دوشنبه، نیروی هوایی ائتلاف نیز موفق به ره‌گیری و سرنگونی یک پهپاد حامل مواد منفجره به پرواز درآمده توسط شبه‌نطامیان حوثی به سمت سعودی در آسمان یمن شد».

در این بیانیه آمده است: «ابزار جایتکار تروریست حوثی، تاسیسات و مناطق غیرنظامی را هدف قرار داده اما به هیچ یک از اهدافش نمی‌رسد و پهپادها کشف و سرنگون می‌شود. ما ضمن تاکید بر حق‌مان در دفاع مشروع از کشورمان، اعلام می‌کنیم به از میان بردن توانایی‌های ستیزه‌جویانه حوثی‌ها ادامه می‌دهیم».

روز دوشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار مجازات آمران، عاملان و تامین مالی کنندگان حملات علیه سعودی شد.
در بیانیه شورای امنیت آمده است: «با قربانیان حمله به فرودگاه ابها و با مقام‌های سعودی ابراز همدردی می‌کنیم و این حمله را با شدیدترین واژه‌ها محکوم می‌کنیم».

شورای امنیت سازمان ملل متحد، حمله به فرودگاه ابها را «نقض قوانین بین‌المللی و تهدیدی برای امنیت و صلح بین‌المللی» ارزیابی کرد.

شبه‌نظامیان حوثی چهارشنبه 12 ژوئن، فرودگاه ابها را با یک موشک هدف قرار دادند که به زخمی شدن 26 غیرنظامی از تابعیت‌های مختلف از جمله سه زن و دو کودک انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید