یک فرمانده حوثی: موشک‌های ما مصر و سودان را هدف قرار خواهد داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مهدی المشاط رئیس تشکیلاتی که «شورای عالی سیاسی» حوثی‌ها نامیده می‌شود، کشورهایی که حوثی‌ها «تجاوزکار» می‌نامند را تهدید کرد و گفت که این کشورها، تاسیسات نفتی و نفت‌کش‌ها در دریایی سرخ و دریای عرب، اهداف مشروعی برای موشک‌ها و پهپادهای حوثی‌ها هستند.

اشاره او به کشورهای عضو ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای حمایت از دولت قانونی یمن است.

خبرگزاری «سبا» که تحت تصرف حوثی‌ها قرار دارد، خلاصه‌ای از مصاحبه المشاط با شبکه تلویزیونی «سبا» منتشر و اعلام کرد این مصاحبه قرار است به زودی به طور کامل پخش شود.

این خبرگزاری اما دقایقی پس از انتشار خلاصه مصاحبه، آن را حذف کرد و نوشت که سایتش هک شده بود و خبر منتشر شده را تکذیب کرد.

بنا بر آن‌چه منتشر شده بود، المشاط تهدید کرد که موشک‌های حوثی‌ها امروز می‌تواند به هر نقطه در کشورهای خلیج برسد.

المشاط گفت که حمله به ایستگاه‌های پمپاژ نفت سعودی «تصمیم یمنی خالص» بود. او همچنین افزود کشورهایی که به گفته او «از ائتلاف تجاوزکار» خارج نشوند، «در معرض موشک‌های ما خواهند بود، از جمله سودان و مصر».

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که تنش میان ایران و ایالات متحده بالا گرفته است. روند حملات حوثی‌ها که از سوی ایران پشتیبانی می‌شوند هم به سعودی شدت یافته است. این مساله باعث شده تا بعضی تحلیلگران بر این عقیده باشند که این حملات با خواست ایران صورت می‌گیرد.

المشاط در مصاحبه خود هم به این مساله اشاره کرد و گفت: «ایران کشور مسلمان و دوست است که در مقابله با تجاوزکاران، از ما پشتیبانی کرد. از این رو حقش بر ما این است که برای مقابله با آمریکا، اسرائیل و دنباله‌روان عرب‌شان، از آن‌ حمایت کنیم».

او در عین حال گفت که حوثی‌ها مانعی در برقراری روابط با آمریکا در صورت «توقف حمایتش از تجاوز و اسرائیل» ندارند.

خبرگزاری وابسته به حوثی‌ها، اشاره‌ای به چگونگی باز ستادن سایتش که گفته بود هک شده است، نکرد. به جای آن تنها خلاصه منتشر شده از مصاحبه المشاط را حذف کرد و به جای آن خبر هک شدن سایت را بدون ذکر جزئیاتی منتشر کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید