ائتلاف عربی: اهداف مهم حوثی در صنعا بمباران و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، شنبه 15 ژوئن 2019 از بمباران و انهدام اهداف نظامی ویژه شبه‌نظامیان حوثی در صنعا خبر داد.

به گزارش العربیه ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن ضمن توضیح این‌که اهداف نظامی بمباران شده از جمله سامانه پدافند هوایی حوثی‌ها را شامل می‌شود، تاکید کرد که نابودی توانایی‌های ویژه حوثی‌ها در راستای تحقق امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی است.

ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن همچنین توضیح داد که عملیات بمباران این اهداف ویژه حوثی مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن انجام شده است و تاکید کرد که در این راستا تمامی تدابیر پیشگیرانه برای محافظت از غیرنظامیان اتخاذ شده است.

علاوه بر این ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن از غیرنظامیان خواست تا به مواضع هدف قرار گرفته شده در صنعا پایتخت یمن، نزدیک نشوند.

سرهنگ ستاد، ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن، جمعه اعلام کرد نیروهای هوایی و پدافند هوایی پادشاهی عربی سعودی موفق به رهگیری و سرنگونی 5 پهباد هدایت شونده بدون سرنشین شدند که از سوی شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به سوی فرودگاه بین‌المللی اَبها و استان خمیس مشیط سعودی به پرواز در آمده بودند.

المالکی در ادامه بیان کرد:« ابزار جنایتکار تروریستی حوثی در اقداماتی مکرر و ناامیدانه در تلاش است تا تاسیسات غیرنظامی و مناطق مسکونی را هدف قرار دهد، اما بدون این‌که اهداف و اقدامات خصمانه و غیر مسئولانه آنها محقق شود، این پهبادها رهگیری و منهدم می‌شوند».

سرهنگ ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی همچنین «بر حق مشروع ریاض در اتخاذ و اجرای اقدامات بازدارنده مناسب و مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن برای مقابله با این گونه اعمال تجاوزکارانه تاکید کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید