جهش 4.5 درصدی قیمت نفت در پی حمله به نفتکش‌ها در خلیج عمان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در پی هدف قرار گرفتن دو نفتکش در خلیج عمان، پنج‌شنبه 13 ژوئن قیمت‌ نفت خام در بازارهای جهانی به طور ناگهانی %4.5 افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری‌ها نفت خام برنت دریای شمال امروز پنج‌شنبه با جهشی 4.5 درصدی به سطح 62.44 دلار در هر بشکه رسید.

از سویی دیگر نفت خام آمریکا نیز با %4.26 افزایش به سطح 53.23 در هر بشکه رسید.

قیمت نفت خام در بازارهای جهانی در پی ادامه تنش‌های جاری در منطقه خلیج و دریای عمان پس از آن افزایش یافت که دو نفتکش در خلیج عمان مورد هدف قرار گرفتند.

بنا به گزارش‌های وارده حملاتی که دو نفتکش را در خلیج عمان هدف قرار داده و منجر به شعله‌ور شدن آتش در یکی از این نفتکش‌ها شده است، پس از آن اتفاق افتاد که پیشتر نیز چندین نفتکش در آب‌های تجاری امارات متحده عربی و در نزدیکی بندر فجیره هدف عملیات خرابکارانه قرار گرفته‌ بودند.

در پی حادثه حمله به دو نفتکش در خلیج عمان، نفت خام برنت دریای شمال با جهشی 4.5 درصدی به سطح 62.44 دلار در هر بشکه افزایش یافت و نفت خام آمریکا نیز با %4.26 افزایش به سطح 53.23 در هر بشکه رسید.

در واکنش به حادثه حمله به دو نفتکش در خلیج عمان یکی از یگان‌های ناوگان دریایی پادشاهی بریتانیا گفت از حادثه متعلق به حمله به نفتکشی در خلیج عمان در مقابل سواحل ایران مطلع شده است.

در همین راستا عملیات تجارت دریایی بریتانیا که توسط نیروی دریایی این کشور سازماندهی می‌شود، در این رابطه و در ساعت‌های اولیه روز پنج‌شنبه وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد اما گفت که تحقیقات خود را در این‌باره انجام خواهد داد.

اعلام هشدار دریایی از سوی بریتانیا پس از آن صورت می‌گیرد که ایالات متحده آمریکا پیش‌ از آن ایران را به حمله به 4 نفتکش‌ در آب‌های تجاری امارات در بندر الفجیره متهم ساخت، ایران اما هر گونه نقش داشتن در این حوادث را رد کرده است.

حملات به نفتکش‌ها در منطقه خلیج و دریای عمان واکنش‌های شدید و محکومیت‌های گسترده بین‌المللی را به همراه داشته است.

قرار است شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز پنج‌شنبه جلسه فوق‌العاده‌ای را برای بررسی موضوع حمله به دو نفتکش در خلیج عمان برگزار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید