اولین ویدیو از لحظه اصابت موشک حوثی به فرودگاه بین‌المللی أبها در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدیویی در اختیار العربیه قرار گرفته که اولین لحظات اصابت موشک حوثی به فرودگاه بین‌المللی أبها در سعودی را نشان‌می‌دهد.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن پیشتر اعلام کرد که ساعت 2:21 بامداد چهارشنبه 12 ژوئن، یک پرتابه شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی در سالن استقبال فرودگاه بین‌المللی أبها سقوط کرد که در اثر آن 26 غیرنظامی زخمی شدند.

او افزود که روزانه هزاران مسافر غیرنظامی از شهروندان و مقیمان از تابعیت‌های مختلف، از این سالن عبور می‌کنند.

بنا بر اعلام ترکی المالکی، این رویداد به زخمی شدن دستکم 26 مسافر غیرنظامی از تابعیت‌های مختلف انجامید که 3 تن از آن‌ها زنانی از یمن، هند و سعودی هستند.

او ادامه داد که در میان زخمی‌ها، دو کودک سعودی هم دیده می‌شوند. 8 تن از زخمی‌ها به بیمارستان منتقل و 18 تن یگر به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا شدند. به سالن فرودگاه هم خسارت‌های مادی وارد آمد.

المالکی گفت: «طرف‌های نظامی و امنیتی تحقیقات خود را برای مشخص کردن توع پرتابه که در حمله تروریستی از آن استفاده شد آغاز کرده‌اند. البته شبه‌نظامیان ترویست حوثی حمایت شده از سوی ایران از راه رسانه‌های خود، مسئولیت کامل این اقدام تروریستی را با استفاده از موشک کروز-بنا بر ادعاشان- بر عهده گرفته‌اند؛ مساله‌ای که اعتراف صریحی و بر عهده گرفتن مسئولیت کامل حمله به اماکن غیر نظامی و نظامیان به شمار می‌آید؛ مناطقی که از سوی قوانین بین‌المللی و انسانی به طور ویژه حمایت می‌شود و با توجه به هدف قرار دادن اماکن غیرنظامی به شکلی برنامه‌ریزی شده، می‌تواند به حد جنایت جنگی برسد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید