فرودگاه دبی، سومین فرودگاه جهان از نظر راحتی مسافران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرودگاه بین‌المللی دبی از نظر آرامش و راحتی که در اختیار مسافران قرار می‌دهد، در رتبه سوم فرودگاه‌های جهان قرار گرفت.

براساس پژوهشی که شرکت «نت فلایتز» انجام داده و در مجله آمریکایی «ایرویز مگزین» منتشر شد، فرودگاه دبی با پشت سر گذاشتن بسیاری از فرودگاه‌های معروف جهان، در رده سوم از نظر درجه راحتی مسافران قرار گرفت.

در گزارش نت فلایتز آمده که فرودگاه دبی اماکن و فضاهای متعددی دارد که به مسافران اجازه استراحت، آرامش و رفع خستگی را می‌دهد. علاوه بر این فرودگاه دبی مکان‌های ویژه‌ای برای انجام مناسک دینی، از جمله اقامه نماز دارد. این پژوهش تاکید کرد فرودگاه دبی را از نظر سطح رفاه و راحتی مسافران، امکاناتی دارد که در بسیاری از فرودگاه‌های جهان وجود ندارند.

فرودگاه فرانکفورت از این نظر در رده اول ایستاد و پس از آن فرودگاه شیفول آمستردام در رده دوم قرار گرفت. پس از فرودگاه دبی، فرودگاه‌های چانگی هنگ‌کنگ، ونکوور، جان اف کندی، هانیدا، سان‌فرنسیسکو و تورنتو قرار گرفتند.

پیش از این نیز در نشست روسای فرودگاه‌های بین‌المللی اعلام شده بود که وجود 128 درگاه الکترونیکی در فرودگاه دبی به میلیون‌ها مسافر این امکان را داد اقدامات مربوط به گذرنامه و کارت پرواز خود را تنها در 9 ثانیه انجام دهند.

رضوی حزین، مسئول اجرایی بخش برنامه‌نویسی شرکت مشاوره اماراتِک در این نشست با تصاویری از روند فعالیت‌ها در فرودگاه دبی ارائه کرد و گفت که روزانه 120 هزار مسافر از فرودگاه دبی استفاده می‌کنند و در زمان‌های اوج ازدحام مسافران، اقدامات مربوط به گذرنامه بین 5 تا 7 ثانیه برای هر مسافر زمان لازم می‌برد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید