تصاویر اولیه فرودگاه اَبها پس از حمله شبه‌نظامیان حوثی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ویدیو و مجموعه‌ای از عکس‌ها وضعیت فرودگاه اَبها واقع در جنوب سعودی را پس از حمله شبه‌نظامیان حوثی پشتیبانی شده از سوی ایران نشان می‌دهد؛ ویدیو و عکس‌هایی که نشان دهنده از سرگری فعالیت طبیعی فرودگاه است.

سرهنگ ستاد ترکی المالکی سخنگوی رسمی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن اعلام کرد که ساعت 2:21 بامداد چهارشنبه 12 ژوئن، یک پرتابه شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی در سالن استقبال فرودگاه بین‌المللی اَبها سقوط کرد که طی آن 26 غیرنظامی زخمی شدند.

او افزود که روزانه هزاران مسافر غیرنظامی از شهروندان و مقیمان از تابعیت‌های مختلف، از این سالن عبور می‌کنند.

بنا بر اعلام ترکی المالکی، این رویداد به زخمی شدن دستکم 26 مسافر غیرنظامی از تابعیت‌های مختلف انجامید که 3 تن از آن‌ها زن از تابعیت‌های یمن، هند و سعودی هستند.

او ادامه داد که در میان زخمی‌ها، دو کودک سعودی هم دیده می‌شوند. 8 تن از زخمی‌ها به بیمارستان منتقل و 18 تن یگر به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا شدند. به سالن فرودگاه هم خسارت‌های مادی وارد آمد.

المالکی گفت: «طرف‌های نظامی و امنیتی تحقیقات خود را برای مشخص کردن توع پرتابه که در حمله تروریستی از آن استفاده شد آغاز کرده‌اند. البته شبه‌نظامیان ترویست حوثی حمایت شده از سوی ایران از راه رسانه‌های خود، مسئولیت کامل این اقدام تروریستی را با استفاده از موشک کروز-بنا بر ادعاشان- بر عهده گرفته‌اند؛ مساله‌ای که اعتراف صریحی و بر عهده گرفتن مسئولیت کامل حمله به اماکن غیر نظامی و نظامیان به شمار می‌آید؛ مناطقی که از سوی قوانین بین‌المللی و انسانی به طور ویژه حمایت می‌شود و با توجه به هدف قرار دادن اماکن غیرنظامی به شکلی برنامه‌ریزی شده، می‌تواند به حد جنایت جنگی برسد».

سخنگوی ائتلاف عربی افزود: «این حمله همچنین نشان می‌دهد که شبه‌نظامیان تروریست، اسلحه پیشرفته جدیدی به دست آورده‌اند و نظام ایران به پشتیبانی و ادامه تروریسم فرامرزی ادامه داده و همچنان قوانین ذی‌ربط شورای امنیت از جمله قطع‌مه‌های 2216 و 2231 را نقض می‌کند».

او در پایان تاکید کرد: «فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف، تدابیری قاطع و فوری برای مقابله با این اعمال تروریستی و تعرض‌های غیر اخلاقی اتخاذ خواهد کرد تا جلوی هدف قرار دادن مناطق غیرنظامی و غیرنظامیان توسط این شبه‌نظامیان تروریست را بگیرد. تمام نیروهای تروریستی که در برنامه‌ریزی یا اجرای این حمله تروریستی دست دارند، برپایه قوانین بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی، مجازات خواهند شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید