یمن.. بمباران مواضع حوثی‌ها در شمال الضالع و صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه اعلام کردند که جنگنده‌های ائتلاف عربی مدافع دولت قانونی یمن بامداد جمعه 7 ژوئن مواضع شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی در منطقه الزبیریه واقع در غرب شهرستان قعطبه را بمباران و ادوات نظامی و تجمع تعدادی از عناصرشان را منهدم کردند.

به گفته این منابع جنگنده‌های ائتلاف همچنین مخازن اسلحه در دو پادگان النهدین و الحفاء در صنعا پایتخت را هدف قرار دادند.

این بمباران هوایی همزمان با درگیری‌های سنگینی انجام شد که در آنها انواع مختلف اسلحه در میان نیروهای مشترک و شبه‌نظامیان حوثی در محور غربی جبهه مریس در شمال استان الضالع به کار رفته است.

کشته شدن 26 از جمله 3 تن از فرماندهان حوثی

شایان ذکر است ارتش یمن پنجشنبه اعلام کرد در عملیاتی که در استان الضالع در جنوب یمن انجام داده است علاوه بر انهدام ادوات و تجهیزات نظامی، 26 تن از عناصر مسلح حوثی از جمله 3 تن از فرماندهان آنها با نام‌های محمد الشرفی، عبدالمجید البشیری و محمد بجیر، را کشته است.

پایگاه خبری «سبتمبر. نت» که سخنگوی ارتش یمن است، اعلام کرد که نیروهای ارتش ملی این کشور در پی حمله‌ای غافلگیر کننده به مواضع حوثی‌ها همچنین توانستند کنترل مناطق و روستاهای الرباط، الشجفا و الشبهه در شهرستان الازرق واقع در استان الضالع را به دست گیرند.

این پایگاه خبری افزود که این حمله باعث کشته شدن ده‌ها تن و مجروح شدن تعداد دیگری از شبه‌نظامیان حوثی شده که دقیقا تعدادشان مشخص نشده و نیز از فرار تعداد دیگری از آنها خبر داد.

نیروهای ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن هماکنون در حال انجام درگیری‌های سنگینی علیه شبه‌نظامیان حوثی در جبهه استان الضالع هستند.

ارتش ملی و مقاومت مردمی یمن همچنین توانستند کنترل مواضعی استراتژیک را به دست گیرند.

این نیروها پس از فروپاشی خطوط دفاعی گروه شبه‌نظامی حوثی و فرار عناصر باقیمانده آنها، به سوی منطقه الفاخر پیشروی کردند.

عناصر حوثی با به جا گذاشتن ده‌ها تن از کشته ‌های و اسرای خود از میدان فرار کرده و به سوی منازل مسکونی شهروندان و بعضی از بلندی‌های کوهستان پناه گرفتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید