معاون دبیرکل سازمان ملل برای گفت‌وگو درباره «مارتن گریفیتس» به یمن رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع آگاه گزارش دادند، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، رزماری دی کارلو، معاون خود در امور سیاسی را به ریاض اعزام خواهد کرد تا در دیدار با عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری و مقامات دولت یمن درباره تعامل با مارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور این کشور گفت‌وگو کند.

به گزارش العربیه عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن اواخر ماه مه گذشته در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد آن‌چه را «تخطی‌های» مارتن گریفتس، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد توصیف کرد، به اطلاع وی رساند.

منصور هادی در اشاره به مشروعیت بخشیدن غیر مستقیم به شبه‌نظامیان، توضیح داد که مارتن گریفتس اصرار دارد تا با حوثی‌ها همانند دولت دفاکتو تعامل و آنها را در ردیف دولت قانونی قرار دهد.

او در این نامه افزود که عدم‌ آگاهی فرستاده ویژه سازمان ملل از مؤلفه‌های عقیدتی، فکری و سیاسی حوثی‌ها، او را قادر به تعامل با مسأله یمن نکرده است.

عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن در نامه‌اش به دبیرکل سازمان ملل اشاره کرد که مارتن گریفتس به دلیل تفکیک توافق استکهلم، پرداختن به پرونده اسیران و بازداشت شدگان و غیره را که از بندهای مهم این توافق به شمار می‌رود، متوقف ساخته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید