سعودی بر حمایت از كشور و ملت سودان تاكيد كرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی چهارشنبه 5 ژوئن ضمن اعلام این‌که تحولات در سودان را با نگرانی و اهتمام دنبال می‌کند بر حمایت از ملت و کشور سودان تاکید کرد.

سعودی با صدور بیانیه‌ای بر اهمیت از سرگیری گفت‌وگو میان جریان‌های مختلف سودانی تاکید کرد و خواستار غلبه منطق حکمت، صدای عقلانیت و گفتوگو در کشور شد.

در متن بیانیه سعودی آمده است: «دولت پادشاهی عربی سعودی با نگرانی و اهتمام تحولات اوضاع در کشور برادر جمهوری سودان را که تعدادی کشته و زخمی بر جای نهاد، دنبال می‌کند. پادشاهی سعودی ضمن ابراز خالصانه‌ترین تسلیت‌ و همدردی‌ با خانواده‌های قربانیان و همه ملت سودان و نیز آرزوی شفای عاجل برای مجروحان، امیدوار است که منطق حکمت، صدای عقلانیت و گفت‌وگوهای سازنده میان تمامی طرف‌های سودانی حکمفرما شود تا امنیت و ثبات سودان حفظ و ملت عظیم آن از هر اتفاق ناگواری به دور مانده، دستاوردها، امکانات و وحدت کشور حفظ شود.»

سعودی همچنین بر ثبات موضعش در حمایت از ملت و کشور سودان و هر آن‌چه که امنیت و استقرار کشور را محقق سازد، تاکید کرد.

پادشاهی سعودی همچنین بر اهمیت ازسرگیری گفت‌وگو میان جریان‌های سودانی مختلف جهت تحقق آرزوها و آرمان‌های ملت برادر سودان تاکید کرد.

در این بیانیه آمده است: «پادشاهی عربی سعودی بر ثبات موضعش در حمایت از سودان و ملت بعظیم آن و هر آن‌چه امنیت، ثبات و شکوفایی را برای این کشور به ارمغان بیاورد و باعث خیر برای این کشور شود، تاکید می‌کند و آرزومند است که (سودان) هر چه سریع‌تر مشکلات و سختی‌ها را پشت سر بگذارد.»

«انتخابات سالم»

سپهبد محمد حمدان دقلو معروف به «حمیدتی» رئیس شورای انتقالی سودان پیش‌تر در گفت‌وگو با شبکه «الحدث» تصریح کرد: که «انتخابات آینده سالم، عادلانه و بدون مشارکت کنگره ملی برگزار خواهد شد».
او در ادامه تاکید کرد که «کنگره ملی در هیچ انتخاباتی در آینده شرکت نخواهد کرد.»

حمیدتی در ادامه افزود که شورای نظامی انتقالی فرمان‌هایی را برای انجام تحقیقات لازم درباره حوادث اخیر صادر کرده است و توضیح داد که حفظ امنیت، مسئولیت همگان است.

سپهبد محمد حمدان دقلو توضیح داد که مافیاهایی برای کشتن افراد نیروهای واکنش سریع توطئه‌چینی و طرح‌ریزی می‌کنند.

او در ادامه افزود:« شورای نظامی انتقالی فرمان انجام تحقیقات مستقلی توسط دادستانی کل را صادر کرد. تحقیقاتی فوری، شفاف و سریع، هیچ‌ کسی از مجازات مصون نخواهد ماند و هر انسانی که پای را فراتر از حدودش بگذارد باید مجازات شود.»

«شرایط سخت»

رئیش شورای انتقالی همچنین توضیح داد که به فرماندهی کل دستور داده شده تا تحقیقات درباره حوادث اسف‌بار متفرق ساختن تحصن، را آغاز کند.

البرهان افزود هر کس در حوادث متفرق ساختن تحصن مسئول شناخته شود، مجازات خواهد شد.

او همچنین «خواستار پشت سر گذاشتن صفحه گذشته و آغاز صفحه جدیدی برای عبور به سوی آینده شد.»

البرهان در پایان اظهارات خود گفت: «دست‌هایمان را برای گفت‌وگو با تمام جریان‌ها بازخواهیم گذاشت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید