اردوغان با دادن امتیاز به کردها برای پیروزی در انتخابات استانبول تلاش می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با نزدیک شدن انتخابات آینده شهرداری در استانبول، یکی از مقامات ارشد حزب جمهوری خواه خلق تركيه که «کمال قلیچدار اوغلو» آن را رهبری می کند، گفته است حزب حاکم «عدالت و توسعه» برای کسب آراء کردها در استانبول به تازگی به وکیل قانونی عبدالله اوجلان رهبرحزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) اجازه داده تا به صورت حضوری او را در زندان ملاقات کند.

فایق اوزتراک، سخنگوی «حزب جمهوری خواه خلق ترکیه» گفت:« مسئله برگزاری انتخابات مجدد در استانبول دیگر مسئله فردی و متعلق به یک نامزد اکرم امام اوغلو یا غیره نیست بله به مسئله‌ای عمومی برای همه مردم اهالی استانبول تبدیل شده است.

سخنگوی حزب جمهوریخواه خلق افزود:«همه رای دهندگان از جمله کردها در استانبول که ظلم و بی‌عدالتی حزب حاکم اردوغان را در رابطه با ابطال نتایج انتخابات که «اکرام امام اوغلو» در آن پیروز شد را حس کردند مطمئنا بار دیگر به او رای خواهند داد.

7e60cb07-4d01-4356-8932-e9f2ea4969ca
7e60cb07-4d01-4356-8932-e9f2ea4969ca

او گفت : «اجازه ملاقات حضوری دادن به وکیل عبدالله اوجلان نمی‌تواند رای اکثریت کردها را به نفع اردوغان جلب کند.

اوزتراک، همچنین اتهام اردوغان در باره ائتلاف حزب جمهوریخواه خلق ترکیه با حزب «خلق‌های دمکراتیک‌» که از کردها حمایت می‌کند را رد کرد.

مانع روبروی حزب عدالت و توسعه

اوزتراک در مصاحبه با العربیه، گفت: «حزب ما فقط به حزب «الخیر» ائتلاف دارد». او از همه رای دهندگان احزاب مختلف در استانبول خواست تا به نامزد حزبشان رای دهند چون به گفته او پیروزی نامزد حزبشان در استانبول مانعی برای زیادی روی‎‌های حزب «عدالت و توسعه» به رهبری اردوغان خواهد بود.

او گفت:«این چالش (انتخابات مجدد استانبول) تنها برای حزب جمهوریخواه خلق نیست بلکه برای همه احزاب و اهالی استانبول است.

او افزود:«امام اغلو دیگر تنها نماینده حزب جمهوریخواه خلق یا حزب خیر تنها نیست بلکه به نمایندگی از تمامی اهالی استانبول انتخاب خواهد شد.

سخنگوی حزب جمهوری خواه ترکیه گفت:« اغلب رای دهندگان در استانبول معتقدند که رای آنها دزدیده شد چون دلایلی که حزب «عدالت و توسعه» به رهبری اردوغان برای ابطال نتایج انتخابات ارائه داد، هیچ گونه توجیه منطقی نداشته است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید