سعودی «حمله تروریستی» در طرابلس لبنان را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه سعودی چهارشنبه 5 ژوئن «حمله تروریستی» به مقرهای وابسته به ارتش و سازمان امنیت داخلی در شهر طرابلس لبنان که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی شد را محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» این مقام مسئول سعودی ضمن تسلیت به خانواده‌های قربانیان و ابراز همدردی با آن‌ها و همچنین دولت و ملت لبنان، برای مجروحان شفای عاجل آرزو کرد.

این مقام مسئول بر موضع پادشاهی عربی سعودی در نفی افراطی‌گری، خشونت و تروریسم و هر آن‌چه ثبات و امنیت را به هم می‌زند، تاکید کرد.

شهر طرابلس در شمال لبنان شامگاه دوشنبه شاهد حمله‌ای علیه مقرهای امنیتی بود که در آن عامل انتحاری پیش از منفجر کردن کمربند انفجاری خود، اقدام به کشتن دو تن از نیروهای ارتش و دو تن دیگر از نیروهای امنیت داخلی کرد.

شایان ذکر است شهر طرابلس دومین شهر بزرگ لبنان است که تا پیش از استقرار ارتش در اکتبر سال 2014 در سال‌های 2012 و2013 به صحنه وقوع درگیری‌های خشونت‌بار مکرری میان دو منطقه باب التبانه و جبل محسن با اکثریت علوی‌نشین تبدیل شده بود.

دو سال پیش از این نیز لبنان شاهد سلسله انفجارهایی با خودروهای بمب‌گذاری شده بود که مسئولیت تعدادی از آنها را گروه داعش بر عهده گرفت.

در تابستان سال 2017 و در پی عملیات نظامی، تعدادی از عناصر داعش و جبهه النصره سابق از منطقه کوهستانی «جرود عرسال» در مرز با سوریه که در آن پناه گرفته بودند، خارج شدند.

از دو سال پیش تاکنون به استثناء حوادث نادری که در بیشتر مواقع نیروهای ارتش و امنیت داخلی را هدف قرار داده، امنیت در اکثر نقاط لبنان بر قرار است.

دستگاه‌های امنیتی در لبنان به طور مرحله‌ای هر از چند گاهی تعدادی از افراد مرتبط با گروه داعش یا مظنونان به ارتباط با داعش و طرح‌ریزی برای انجام حملاتی علیه مقرهای ارتش را دستگیر می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید