ویدیو.. حمله موشکی به فرودگاه «تی فور» سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های دولتی سوریه سحرگاه دوشنبه 3 ژوئن از قرار گرفتن فرودگاه نظامی «تی فور» واقع در حومه استان حمص در معرض حمله موشکی خبر دادند.

این رسانه‌ها با بیان این‌که این حمله از سوی اسرائیل صورت گرفته، افزودند پدافند هوایی سوریه با این حملات مقابله کرد.

آمار اولیه اعلام شده از سوی رسانه‌های دولتی می‌گوید که در این حمله دستکم یک سرباز ارتش سوریه کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. بنا بر این گزارش‌ها، یک انبار مهمات در این حمله منهدم شد و به شماری دیگر از ساختمان‌ها آسیب رسید.

خبرگزاری نظام سوریه به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد که گفته است: «پدافند هوایی دو موشک از مجموع موشک‌هایی که به سمت فرودگاه تی فور شلیک شده بود را منهدم کرد».

از سویی دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش داد نیروی هوایی اسرائیل فرودگاه ‌تی فور را که در آن «تعدادی از انبارها و پایگاه‌های نظامی وابسته به سپاه پاسداران ایران» وجود دارد، بمباران کرد.

بنا بر گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه «در این حمله، دستکم 5 تن از جمله یکی از نیروهای نظام سوریه کشته و شماری دیگر زخمی شدند».

این گزارش افزوده است: «به دلیل وخامت حال برخی از زخمی‌ها و وجود گزارش‌هایی از شمار بیشتری از کشته شدگان، احتمال بالا رفتن قربانیان حمله مطرح است».

نظام سوریه می‌گوید این دومین بار طی 24 ساعت است که اسرائیل خاک سوریه را بمباران می‌کند.

اسرائیل بامداد یکشنبه هم مواضعی در جنوب سوریه را بمباران کرده بود که بنا بر اعلام دیدبان حقوق بشر سوریه طی آن دستکم 10 تن از جمله سه نیروی دولتی و 7 جنگجوی خارجی وابسته به نظام کشته شدند. این دومین حمله از این نوع طی یک هفته بود.\

ارتش اسرائیل که به ندرت حملات هوایی خود به سوریه را تایید می‌کند، اعلام کرد که این حمله در واکنش به شلیک دو راکت از سوریه به منطقه جبل الشیخ در بلندی‌های اشغالی جولان صورت گرفته است.

نظام سوریه کشته شدن سه تن از نیروهایش را تایید کرد.

اسرائیل در سال‌های گذشته بارها مواضع ارتش نظام سوریه و مواضعی متعلق به ایران و حزب‌الله لبنان را در سوریه بمباران کرده بود.

این تحولات در جوی از تشدید تنش میان ایالات متحده و ایران روی می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید