سودان.. تعدادی کشته و زخمی در تلاش برای متفرق کردن معترضان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فعالان سودانی دوشنبه 3 ژوئن از کشته شدن دستکم 12 تن و زخمی شدن شماری دیگر روبری مقر وزارت دفاع سودان در خارطوم پایتخت این کشور خبر می‌دهند؛ تحولی که در جریان تلاش نیروهای امنیتی برای متفرق کردن تحصن معترضان روبروی وزارت دفاع روی داد.

بنا بر گزارش رویترز، نیروهای امنیتی خیابان‌های مرکز خارطوم را بستند.

شاهدان هم می‌گویند هزاران معترض برخی خیابان‌ها را با سنگ و لاستیک ماشین‌ها در شهر ام درمان بستند.

از سویی خبرنگار العربیه گزارش داد که نیروهای امنیتی ساعت‌های اولیه صبح دوشنبه به محل تحصن یورش بردند؛ این یورش با شنیده شدن صدای تیراندازی همراه بود که عامل تیراندازی هنوز مشخص نیست.

برخی تصاویر زنده تلویزیونی آتش گرفتن تعدادی از چادرهای معترضان را نشان داد در حالی که معترضانی دیگر از میدان تحصن می‌گریختند.

مجموعه‌ای از افراد متخلف

از سویی منابع شورای نظامی انتقلای می‌گویند که نیروهای امنیتی پس از ورود مجموعه‌ای بزرگ از افراد متخلف به میدان تحصن، وارد این میدان شدند.

این منابع تاکید کردند که افراد متخلف فراری از منطقه کولومبیا وارد میدان تحصن شده و نیروهای امنیتی مجبور به تعقیب آن‌ها شدند.
این منابع افزودند نیروهای پلیس پس از خروج تحصن کنندگان، میدان را پاکسازی کرده و اجازه بازگشت به آن‌ها نخواهند داد.

السودان
السودان

«نافرمانی مدنی»

از سویی «تجمع اصحاب حِرَف» سودان برای آغاز «نافرمانی مدنی فراگیر» و بستن خیابان‌ها و گذرگاه‌ها فراخوان داد. این تشکیل که اعتراض‌های سودان را سازماندهی می‌کند، خواستار حمایت از جان تظاهرکنندگان در میدان تحصن شد.

«تجمع اصحاب حِرَف» سودان شامگاه دوشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرده بود که شورای نظامی انتقالی، نیروها را در تلاش برای متفرق کردن تحصن بسیج می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید